استایل

خرید کت و شلوار و 8 نکته حرفه ای

بایدها و نبایدهای خرید کت و شلوار

خرید کت و شلوار مناسب با سلیقه و مهمتر از آن اندام شخص، اصولی دارد که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

خرید کت و شلوار خواه به صورت آنلاین و خواه به شکل حضوری در فروشگاه، امری فراتر از انتخاب رنگ و طرح و پارچه است. در این مقاله توجه شما را به 8 نکته جالب خرید کت و شلوار جلب می کنیم.

طرحی ظریف انتخاب کنید

انتخاب کت و شلوار راه راه تنها چاره فرار از خرید کت و شلوار ساده نیست. خرید کت و شلوار چهارخانه و شطرنجی هم مناسب است و می تواند استایل فرد را متمایز کند.

شانه های کت را بررسی کنید

امروزه به ندرت کت و شلواری همراه با اپل سرشانه تولید میشود. اما اگر کت و شلوار اپل دارد، اندازه آن می بایست تا روی سرشانه باشد. اگر خیلی بزرگ و آویزان باشد، کت از مد افتاده به نظر میرسد.

کت دو چاک انتخاب کنید

کت های دو چاک امروزی تر، با بیشتر اندام ها سازگارتر و نسبت به کت تک چاک جذابتر و خوش فرم تر هستند.

کراواتی با عرض مناسب انتخاب کنید

عرض کراوات و یقه کت باید تقریبا هم اندازه باشد تا شیک تر به نظر برسید. اگر یکی خیلی باریک یا خیلی پهن باشد، عدم توازنشان به راحتی به چشم خواهد آمد.

به قد دقت کنید

نوک کراوات نیز همانند جلوی جلیقه می بایست بالای کمربند قرار بگیرد. هنگامی که دستها را کنار جیب شلوار قرار می دهید، لبه پایین کت باید به موازات بند شصت دست باشد و پشت کت می بایست باسن را بپوشاند. پاچه شلوار یا باید روی کفش قرار بگیرد و یا فاصله کمی با آن داشته باشد. شلوار خیلی بلند، شلخته به نظر می رسد و خیلی کوتاه نیز شما را لاغر نشان می دهد. جوراب ها باید تا بالاتر از مچ پا را بپوشاند و پوست پا مشخص نباشد.

شلوار پیله دار نپوشید

شلوارهای پیله دار شما را چاقتر و قد کوتاهتر نشان میدهند. پیشنهاد می دهیم همیشه شلوارهای صاف و بدون چین خوردگی خریداری کنید.

رنگ کفش خود را بشناسید

معمولا کفش مشکی همراه کت و شلوار مشکی و کفش قهوه ای همراه کت و شلوار قهوه ای پوشیده می شود؛ این دو را باهم ترکیب نکنید. البته این موضوع در مورد همه صدق نمی کند. گاهی اوقات افراد بلند قامت رنگ کفش متضاد و افراد کوتاه قامت رنگ کفش هماهنگ انتخاب میکنند.

حتی جوراب هم مهم است

جورابی را انتخاب کنید که رنگ متناسب با کت و شلوار داشته باشد و آنقدری بلند باشد که هنگام راه رفتن و یا نشستن پوست پای شما مشخص نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *