دانستنی های مد و پوشاک

تازه ترین ترندها و نکات کلیدی مد و پوشاک آقایان را در این قسمت بیابید.

بوت با کت و شلوار؟ اصلا عجیب نیست!

بوت با کت و شلوار

ست کردن بوت با کت و شلوار استایل شما را بسیار برازنده تر خواهد کرد. پس کت و شلوار و بوتهای خود را آماده کنید.

بسیاری از آقایان تصور می کنند که کت و شلوار و بوت به هم نمی آید، بنابراین هرگز به چنین استایلی فکر نمیکنند. بوت را می‌توان با کت و شلوار ست کرد تا جلوه‌ای بی نظیر داشت. همچنین با این استایل در محیط کار نیز ظاهر متفاوتی با یک کارمند معمولی دارید. در این مطلب راهکارهایی را ارائه می‌دهیم که این استایل را به پوششی جذاب تبدیل کنید.

بوت RM ویلیامز و کت و شلوار

استرالیایی‌ها عاشق بوت‌های RM هستند. این بوت‌ها که با شلوارجین یا کتان پوشیده می‌شوند، حتی به استایل روزمره‌ی افراد کلاس خاصی می‌دهند. بنابراین، پوشیدن آن‌ها با کت و شلوار خیلی اغراق آمیز به نظر نخواهد آمد. یک جفت بوت بلوطی با کت و شلوار سرمه‌ای یا آبی و بوت مشکی با کت و شلوار زغالی یا خاکستری بسیار شیک خواهد شد.

وقتی صحبت از پوشیدن بوت‌ RM با کت و شلوار می‌شود، تن خور لباس اهمیت زیادی پیدا می‌کند. شلواری انتخاب کنید که قد آن از حد نرمال کمی کوتاه تر و پاچه‌ی آن باریک‌تر باشد. از آنجا که بوت‌ها بلند‌تر از کفش مردانه استاندارد هستند، شلوار کمی کوتاه باعث میشود پاچه شلوار چین نخورد. اگر قد شلوار بلند باشد، آویزان و شلخته به نظر می‌رسد. به همین ترتیب، از شلوار بسیار تنگ نیز باید اجتناب کرد. زیرا باعث ایجاد شکاف بین بوت و شلوار در قسمت بالایی بوت می‌شود.

بوت چلسی با کت و شلوار

بوت‌های چلسی با استایل‌ها و پارچه‌های مختلفی ست می‌شوند، بنابراین هنگام پوشیدن با کت و شلوار باید تیزبین و نکته سنج باشید. از بوت‌های با زیره روشن به هیچ عنوان استفاده نکنید و فقط به دنبال بوت‌ کاملا چرمی باشید. هنگام خرید بوت به جای رنگ‌های مات به دنبال رنگ‌های تیره‌تر و براق‌تر باشید. همیشه بوتی را انتخاب کنید که دارای نیم‌رخ شکیل باشد. با توجه به اینکه بوت‌های چلسی معمولاً کمی کش می‌آیند، با گذشت زمان از ظرافت و زیبایی آن‌ها کم نمیشود.

با بوت‌های چلسی باید از شلوارهای تنگ استفاده کنید. برش ساده کفش در زیر یک شلوار با پاچه‌ی تنگ با کمی فاصله (یا بدون هیچ فاصله‌ای) بسیار زیبا به نظر خواهد رسید.

بوت کابوی با کت و شلوار

اگر یک جفت بوت کابوی به پا دارید، بهتر است با اطمینان و غرور راه بروید تا با ظاهرتان جور درآید. وقتی با کت و شلوار بوت کابوی را می‌پوشید‌، معمولا شلوار روی بوت‌های کابوی می‌افتد. پس شلوار باید متناسب با این موضوع دوخته و طراحی شود؛ باریک و نه چسبان. وسوسه نشوید که شلوار خود را در بوت فرو کنید. شما یک جوان امروزی هستید، نه یک کابوی سوار بر اسب.

از آنجا که بوت‌های کابوی در نوع خود خاص هستند، نیازی نیست که خیلی با لباس شما تضاد داشته باشند. بنابراین به دنبال ست کردن رنگ‌ها باشید. ست کردن بوت‌های کابوی کاراملی جیر با کت و شلوار توسی و پیراهن سفید ساده یا آبی کمرنگ، یک استایل شیک و شگفت انگیز ایجاد می‌کند.

بوت‌ چوکا با کت و شلوار

پوشیدن یک جفت بوت چوکا یک روش عالی و راحت برای کاهش رسمیت کت و شلوار است. این بوت‌ها که اغلب به آنها «بوت‌های صحرایی» می‌گویند، غالبا جیر و دارای کفه‌ی لاستیکی یا چرم نازک هستند.

برای ست با کت و شلوار، یک جفت بوت‌ زیره چرمی با رویه‌ی جیر مشکی، قهوه‌ای تیره یا سرمه‌ای را انتخاب کنید. پوشیدن شلوار با پارچه فیلافیل با پاچه‌ی پاکتی را در نظر داشته باشید. بسته به موقعیت، به راحتی می‌توانید از تی شرت به جای پیراهن دکمه‌دار استفاده کنید. در این صورت میتوانید مطمئن باشید که کت و شلوار شما حس تازگی دارد و با این کفش مناسب است.

بوت کار با کت و شلوار

این بوت‌ برای فصل زمستان بسیار ایده آل است. یک زیرمجموعه از بوت‌های معمولی کار وجود دارد که انتظارات شما را برآورده می‌کند و با یک لباس دو یا سه تکه معرکه به نظر می‌رسد. با این حال، برای پوشیدن این نوع بوت، باید به دنبال تولید‌کنندگان متخصص در این زمینه باشید، که تیمبرلند از مهمترین آن‌هاست.

این استایل به هر ظاهری نمای جدی و خشن می‌دهد. در صورت پوشیدن این نوع بوت کت و شلواری بپوشید که پارچه فاستونی، فیلافیل یا سایر پارچه های تقریباً زبر و خشن را انتخاب کنید. در گذشته زمین‌داران و شکارچیان چنین کت و شلواری را می پوشیدند.

بوت نظامی با کت و شلوار

ست کردن بوت‌های نظامی با کت و شلوار اندامی نشان دهنده‌ی ثبات و سرکشی در کنارهم است و اگر به درستی رعایت شود یک استایل فوق‌العاده به وجود می‌آورد. برای این استایل، به دنبال کت و شلوار بسیار تنگ و الهام گرفته از مد انگلیسی با رنگ‌های متضاد جذاب باشید. با بوت‌های نظامی براق، رنگ‌های جالبی مانند سرخ تیره، مشکی یا قهوه‌ای را ست کنید.

برای این استایل، شلوار خود را داخل یک بوت بلند قرار دهید تا بندهای بوت به چشم بیاید و آستین‌هایتان را تا کنید. در اینصورت شکوه و زیبایی را در کنار هم خواهید داشت. فقط حواستان باشد شلوار را به دهانه بوت‌های خود نچسبانید. چرا که در این صورت ظاهرتان شبیه به ایندیانا جونز خواهد شد.

استایل شخصی خود را چگونه انتخاب کنیم؟

استایل شخصی

شیک پوشیدن هم مانند آشپزی و رانندگی، مهارتیست که می‌توان آن را فرا گرفت. هیچکس با لباس یا استایل شخصی شیک متولد نمیشود.

۱.  چشم خود را به استایل مورد علاقه عادت دهید

طی پنج دقیقه، سه نفر را با استایل شخصی زیبا و دلخواهتان لیست کنید. حتی اگر تصور می‌کنید پوشیدن پوشاک آن استایل سخت است، باز این کار را انجام دهید. این سه نفر می‌توانند یکی از آشنایان، یک سلبریتی یا حتی شخصیت خیالی یک فیلم باشند.

۲. با انتخاب لباس فیت مشکلات استایل را حل کنید

مهمترین ویژگی استایل شخصی عالی، اندازه بودن آن است. «پوشیدن لباسی که اندازه شماست، ۹۰٪ مشکلات استایل را برطرف می‌کند.» وقتی لباس اندازه نباشد، نمی‌تواند تناسب اندام را به خوبی نشان دهد. آقایان معمولا به پوشیدن لباس‌های بزرگتر تمایل دارند، چرا که احساس راحتی بیشتری می‌کنند. اما لباس‌های بزرگ به سبب پارچه اضافی، شما را نه تنها شلخته، بلکه چاق‌تر و کوتاه‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهند.

۳. اطراف خود را با افراد شیک‌پوش (حتی در فضای مجازی) پر کنید

به طور کلی شما میانگینی از پنج نفر اطرافتان هستید. افراد نزدیک به ما تأثیر فوق العاده مهمی در اعمال، رفتار و ذهنیت ما دارند. به این خاطر است که افراد موفق و ثروتمند تمایل دارند دوستان و اطرافیانشان همرده خودشان باشند. در مورد استایل شخصی نیز، شما باید اطراف خود را با افرادی که شیک پوش هستند پر کنید. ساده ترین اقدام، دنبال کردن اشخاص شیک پوش در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام است. با این کار استایل‌های زیبا را می‌بینید، از آن‌ها الهام می‌گیرید و در محیطی قرار می‌گیرید که خوب لباس پوشیدن طبیعی است.

۴. قبل از خلق استایل شخصی منحصربفرد، سایر استایلها را امتحان کنید

اشتباهی که اغلب اشخاص هنگام انتخاب استایل شخصی مرتکب میشوند، تصور ایجاد یک استایل شخصی 100٪ منحصر به فرد است. انتخاب استایل منحصر به خود درست همانند یادگیری آشپزی است: آشپز‌ها با این تفکر که باید یک غذای خاص و هرگز پخته نشده را بپزند، شروع به یادگیری آشپزی نمی‌کنند. آن‌ها ابتدا اصول و تکنیک‌های اولیه را یاد می‌گیرند. سپس با ذائقه و علایق خود تغییراتی در غذا به وجود می‌آورند. شما هم برای استایلتان باید دقیقا همین کار را انجام دهید. ابتدا استایل‌های ساده را انتخاب کنید و سپس به تدریج استایل شخصی خود را خلق کنید.

۵. قبل از انتخاب مد، استایل‌های کلاسیک را امتحان کنید

کمد لباستان را باز میکنید، پر از لباس است. تمام چوب لباسی ها را نگاه می‌کنید و با خود فکر می‌کنید: «هیچی ندارم بپوشم.» تصمیم میگیرید از مرکز خرید یا فروشگاه آنلاین باز هم لباس‌ بخرید. ماه بعد دوباره همین اتفاق تکرار می‌شود. شما «هیچی» برای پوشیدن پیدا نمیکنید. بزرگترین ایراد استایل مد این است که زود از دور خارج میشود. استایل‌های کلاسیک مانند فیلم‌های کلاسیک هستند. فیلمهای پدرخوانده، کازابلانکا و بربادرفته هرگز قدیمی نخواهند شد. مزیت استایل‌های کلاسیک همین است که از مد نخواهند افتاد. کاپشن چرم، شلوار جین تیره و پوتین؟ این‌ البسه از سال ۱۹۵۰ تاکنون بوده‌اند و همیشه هم عالی به نظر می‌رسند. بنابراین خود را به خرید استایل‌های کلاسیک عادت دهید.

۶. دنبال طرحهای گرافیکی، لوگو و چاپهای عجیب و غریب نباشید

 در هر لباسی، از تیشرت گرفته تا سویشرت و حتی شلوار، دنبال طرح‌های گرافیکی، لوگو و چاپ‌های عجیب و غریب نباشید. اگر تی شرت گرافیکی به تن کنید، شبیه کسانی می‌شوید که در راه دانشگاهند یا قصد دارند در مسابقات UFC شرکت کنند. لباس‌های ساده و یکدست شما را معقول تر و پخته تر نشان می‌دهند.

۷. رنگ‌های خنثی و یکنواخت انتخاب کنید

کمد لباس هر مردی باید پر از رنگ‌های خنثی باشد. چون این رنگ‌ها غالب نیستند، به راحتی ست می‌شوند. اگر کمدتان پر از لباس‌های رنگ خنثی است، نیازی به یاد گرفتن «ست کردن و ترکیب رنگ‌ها» ندارید. اینجور کمدها اساسا خودکار هستند! سفید، سیاه، سرمه‌ای، سبز زیتونی، خاکستری، کرم و قهوه‌ای رنگ‌های خنثی هستند. این رنگ‌ها یک پالت رنگی کاملا مردانه هستند و شما را بالغ و جدی و باجذبه نشان می‌دهند.

 ۸. برای شناخت کیفیت از پوشاک گرانقیمت کمک بگیرید

خرید کالای باکیفیت و در عین حال ارزان بسیار دشوار است. خواه شلوار، لپ تاپ و یا پیتزا باشد. وقتی بودجه محدودی دارید، باید سازش کار باشید و با شرایط کنار بیایید. به فروشگاه‌هایی سر بزنید که قیمت پوشاکشان فراتر از بودجه شماست. حتی اگر قیمت بالای آنها برای شما آزار دهنده‌ است. مجبور نیستید حتما چیزی بخرید. فقط در آنجا بگردید و لباس‌ها را لمس کنید، و حتی لباس‌ها را پروو کنید. توجه کنید لباس ها چگونه ست می‌شوند و با پوشیدن آن‌ها چه احساسی دارید. سپس به فروشگاه‌های با قیمت معقول بروید و همان لباس‌ها را امتحان کنید. به شباهت‌ها و تفاوت‌ها دقت کنید.

9. با ترفند «جایگزینی» کم کم از منطقه امن خارج شوید

اگر از منطقه امنتان خارج نشوید، هیچ تغییری نخواهید کرد. اما لازم نیست این کار یکدفعه و ترسناک باشد. هر چند وقت یک بار یک چیز جدید به کمد لباستان اضافه کنید. مثلا یک لباس جدید مد روز، یک رنگ جدید که هرگز فکر پوشیدنش را نمی‌کردید یا یک اکسسوری که قبلاً توجهی به آن نداشتید. اگر می‌خواهید در تابستان رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی را امتحان کنید با یک استایل ساده شروع کنید. یک تغییر ساده می‌تواند استایل شخصی شما را براحتی تغییر دهد.

 10. با اعتماد به نفس آغاز نمیکنید، اما آنرا به تدریج بسازید

به زمانی فکر کنید که تازه رانندگی را آموخته بودید. حتما کلی نگران بودید که همان ده ثانیه اول به در و دیوار یا به ماشین دیگری برخورد خواهید کرد. با این حال به رانندگی ادامه دادید، اعتماد به نفس پیدا کردید و رانندگی برایتان راحت‌تر شد. اما اکنون هنگام رانندگی چای می‌نوشید، سلفی می‌گیرید، ضبط صوت را تنظیم میکنید و با زانو فرمان را نگه می‌دارید. ولی همچنان از عهده‌ی ‌کار بر می‌آیید. استایل شخصی هم به همین صورت است. برای خلق استایل خود لازم نیست با اعتماد به نفس شروع کنید. اعتماد به نفس شما با تلاش برای خلق استایل شخصی افزایش می‌یابد. درست مثل رانندگی هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، راحت‌‌تر می‌شود.

کت و شلوار مردانه و شش برند ایتالیایی

کت و شلوار مردانه ایتالیایی

هنر، موسیقی، فلسفه و اکنون مد و کت و شلوار مردانه! ایتالیا همواره نقش مهمی در خلق زیباییهای باشکوه زندگی داشته است.

از رنسانس، شهرهایی مثل فلورانس، میلان و رم مراکز نوآوری در صنایع دستی و مد بوده اند. ایتالیا در عصر مدرن، با پرورش طراحان مد و پوشاک و تولید محصولات لوکس خدمت بزرگی به این صنعت کرده است. در این میان، کت و شلوار مردانه یکی از بهترین خدمات ایتالیا به صنعت مد و پوشاک بوده است. از کارخانه های تولیدی-صنعتی گرفته تا کارگاه های دوخت سفارشی کت و شلوارهای گرانقیمت، در ایتالیا گزینه های فراوانی برای آقایان وجود دارد. بهترین مشخصه برندهای ایتالیایی دوخت بی نظیر و پارچه و خرجکار مثال زدنی است. در ادامه برخی از برندهای مطرح کت و شلوار مردانه ایتالیایی به شما معرفی خواهند شد.

  1. Giorgio Armani

جورجو آرمانی، نام مشهورترین، موفق ترین و محترمترین طراح ایتالیا و خالق برند آرمانی است. این طراح در دهه هفتاد میلادی در میلان با تولید لباس مردانه و ترویج کت و شلوار زنانه، صنعت مد را از آن خود کرد و به شهرت رسید. جورجوی 86 ساله پیش از تاسیس برند آرمانی با چهار برند کروتی، آلگری، باگوتا و هیلتون همکاری داشته است. این برند و پارچه زیبای محصولاتش، برای صنعت پوشاک ایتالیا و کسانی که لباس خاص میپوشند، مایه فخر است. طرحهای ساختارشکنانه، رنگهای تیره و دوخت ظریف، خط تولید صنعتی و سفارشی کت و شلوار مردانه آرمانی را شکل میدهند. درآمد این برند جذاب در سال 2019 بالغ بر چهار میلیارد یورو بوده است.

 

  1. Boglioli

بوگلیولی طی سالیان متمادی با چراغ خاموش مسیر پیشرفت و ترقی در صنعت پوشاک لوکس را طی کرده است. این برند خانوادگی که در شهر گامبارا واقع شده است، به تولید محصولات با پارچه پشمی و ابریشمی شهرت دارد. این برند با طراحی منحصربفرد کت و شلوار مردانه با پارچه های مخمل تمایز خاصی در صنعت مد ایجاد کرد. بوگلیولی برند مورد علاقه بلاگرها و مجلات مد است. مشخصه ی بارز این برند، پارچه های رنگی غیرمتعارف و کتهای ساده ایست، که دلیل اصلی شهرت روزافزونش می باشد. با کت و شلوارهای رنگی بوگلیولی تغییری اساسی در پوشش رسمی خود ایجاد کنید.

 

  1. Brioni

وقتی صحبت از کت و شلوار مردانه لوکس می شود، برند بریونی نیازی به معرفی ندارد. کت و شلوارهای براق بریونی از بهترینها در جهان هستند و پوشاک ارزشمندی برای آقایان خوش لباس می باشند. دوخت کلاسیک ایتالیایی، برش مدرن کت و شلوار و پارچه پشمی که با دقت تمام انتخاب می شود، از کت و شلوار بریونی برندی کاملا متمایز میسازد. پارچه های پشمی بریونی از پشم گوسفندانی تهیه می شود که در محیط های کاملا محافظت شده پرورش می یابند. نام این برند از نام جزیره زیبای بریونی در دریای آدریاتیک گرفته شده است. بریونی از یک کارگاه کوچک خیاطی به یک برند معروف در بین ستارگان هالیوود در دهه ۶۰ تبدیل شد. این برند لوکس، با عرضه تمامی اقلام پوشاک آقایان، با طراحی منحصربفرد، حسی از مردانگی و برتری را تداعی میکند.

 

  1. Canali

برند کت و شلوار لوکس کانالی که در سال ۱۹۳۴ توسط جیاکومو و جیووانی کانالی تاسیس شد، موردعلاقه آقایانیست که به طراحیهای هوشمندانه و زیبنده علاقه مندند. در حال حاضر نسل سوم خاندان کانالی این کسب و کار خانوادگی را اداره می کنند. این برند که فقط کت و شلوار مردانه تولید می کند، با سبکی مرتب، بی نقص و مدرن به شهرت رسید. شرکت کانالی از نخستین شرکتهای ایتالیایی است که از دستگاههای برش مکانیزه در دهه ۷۰ استفاده کرد. این برند به سبب پارچه های باکیفیت، تن خور خوب و توجه به جزئیات، مورد علاقه آقایان تیزبین است. این شرکت هم اکنون اکسسوری مردانه، جواهرات و دیگر اقلام مد، مناسب سلیقه آقایان شیک پوش تولید می کند.

 

  1. Loro Piana

تولیدکننده معروف پارچه، لورو پیانا واقع در کوارونا، سابقه ای طولانی در صنعت تولید پارچه پشمی دارد. این برند که در اوایل قرن نوزده میلادی توسط خانواده لورو پیانا در شمال ایتالیا تاسیس شد، یکی از بهترین تولیدکنندگان پارچه های پشمی، از جمله پارچه پشمی مرینو و کشمیر، می باشد. طی یک قرن فعالیت، لورو پیانا در تولید صنعتی و سفارشی پوشاک و اکسسوری آقایان نامی برای خود دست وپا کرده است. این برند به دلیل استفاده از مرغوبترین مواد خام از سراسر جهان کاملا شناخته شده است. بطور مثال در این شرکت پارچه کشمیر از بزغاله های پرورش یافته در چین و مغولستان، شترچه (ویکونیا) رشته کوه آند در آمریکای جنوبی و پارچه مرینو از پشم های خریداری شده از استرالیا و نیوزیلند و الیاف نیلوفر آبی میانمار تولید می شود.

 

  1. Ermenegildo Zegna

این کسب و کار خانوادگی به عنوان برند شاخص پوشاک آقایان در سال ۱۹۱۰ توسط ارمنجیلدو زنیا در ۱۸ سالگی اش تاسیس شد و در حال حاضر زنیا با پوشاک آماده و اکسسوریهای چرم لوکس شناخته میشود. زنیای جوان با هدف تولید زیباترین پارچه ها در دنیا، کارخانه نساجی پدرش را خرید. وی تصمیم داشت برندی را خلق کند که با مد روز، مواد اولیه باکیفیت و دوخت بینظیر مطابقت داشته باشد. توجه زنیا به ریزترین نکات، از نظارت بر چراگاه گوسفندان گرفته تا جزئیات جادکمه ها، موجبات رضایتمندی آقایان شیک پوش سراسر دنیا را فراهم آورده است‌.

کت و شلوار بدون کراوات را چطور بپوشم؟

اصول پوشیدن کت و شلوار بدون کراوات

حتی با کت و شلوار بدون کراوات نیز می توانید جذاب باشید. فقط کافیست به چند نکته کلیدی توجه کنید.

معمولا به دلیل فراموشی، عدم آگاهی از نحوه گره زدن کراوات، گرمای شدید و یا راحتی بیشتر کراوات نمی بندند. در این مواقع اگر با نحوه پوشیدن کت و شلوار بدون کراوات آشنا نباشید، ظاهرتان نامرتب به نظر می رسد. بنابراین باید به گونه ای کت و شلوار را بدون کراوات بپوشید که مشخص گردد این امر نه یک اتفاق، بلکه یک انتخاب بوده است.

اندازه کت و شلوار

نخستین موردی که نقش بسزایی دارد اندازه مناسب کت و شلوار است. کت و شلوار بزرگ یا کوچک به هیچ وجه جذاب به نظر نمی رسد. نبستن کراوات با کت و شلوار تیره رنگ و رسمی یا مجلسی باعث می شود کاملا نامرتب به نظر برسید. تنها زمانی که کت و شلوار غیررسمی می پوشید کراوات را کنار بگذارید. همچنین کت های رنگ روشن و ساده با یقه های ظریف گزینه های جذابتری هستند.

مدل پیراهن

در صورت نبستن کراوات، پیراهن مردانه کلاسیک و طرحدار تناسب بیشتری به ظاهر شما می دهد. پیراهن یقه خرگوشی، یقه بریده و یا یقه پهن زیر یقه کت قرار خواهند گرفت و به کراوات نیاز دارند، بنابراین پیراهن یقه استاندارد بپوشید که لایی یقه مناسبی در یقه به کار رفته باشد و یقه کاملا صاف و عمودی باشد. پیراهن می بایست به خوبی اتو شده باشد و نگهدارنده (هولدر) های پلاستیکی یا فلزی نیز نقش بسزایی در بالا نگه داشتن یقه دارند. یقه های دکمه دار نیز معمولا شکل خود را به خوبی حفظ می کنند.

دکمه های پیراهن

هنگامی که کت و شلوار بدون کراوات به تن می کنید، تمام دکمه های پیراهن را نبندید و یک یا دو دکمه بالایی را باز بگذارید تا کمی از رسمیت استایل خود بکاهید. در صورت باز نگه داشتن دو دکمه بالایی، مراقب باشید زیرپیراهنتان معلوم نباشد. باز گذاشتن بیش از دو دکمه نیز شکل جالبی به استایل شما نخواهد داد.

اکسسوری جایگزین کراوات

کراوات ها با رنگ و طرح خود جذابیت قابل توجه ای به کت و شلوار می دهند. بنابراین وقتی کراوات ندارید از سایر اکسسوری ها برای افزایش جذابیت استفاده کنید. به طور مثال ساعت مچی، دکمه سردست، کمربند و پوشت خوشرنگ و طرحدار اکسسوری های مناسبی هستند.

کفش شیک

به یاد داشته باشید وقتی کراوات نمی بندید توجه اشخاص به سایر بخش های پوشاکتان جلب خواهد شد. در صورت امکان کفش هایتان را به خوبی تمیز و براق نگه دارید.

نحوه پوشیدن کت و شلوار: بایدها و نبایدها

نحوه پوشیدن کت و شلوار

توجه به نحوه پوشیدن کت و شلوار به طور حتم جذابیت فرد را درمحیط کار، میهمانی و مراسم افزایش می دهد.

شاید تصور کنید بعد از خرید یک دست کت و شلوار شیک، کار تمام شده و فقط کافیست کراوات و بند کفش ها را گره بزنید تا کاملا  جذاب به نظر برسید. اما اگر از نحوه پوشیدن کت و شلوار آگاهی نداشته باشید، خود کت و شلوار لزوما نمی تواند آنچنان به جذابیت شما بیفزاید.

در استفاده از اکسسوری افراط نکنید

دکمه های سرآستین بزرگ، سنجاق کراوات، گیره کراوات، پوشت پر زرق و برق، کراوات پر طرح و نقش همه در صورتی زیبا هستند که روش ست کردن آنها را بدانید. اگر در این مورد اطلاعات چندانی ندارید، ابتدا اصول اولیه را فرا بگیرید و سپس از اکسسوری استفاده کنید.

بهتر است کمربند داشته باشید

تنها دلیل موجه برای نبستن کمربند، استفاده از ساسبند است. در غیر اینصورت، کت و شلوار ناقص به نظر میرسد. همچنین رنگ و مدل کمربند باید با کفش ها و سایر اکسسوری های شما متناسب باشد. بنابراین هنگام خرید کمربند به معیارهای بیشتری توجه کنید. کمربند با سگک عجیب و غریب هم برای کت و شلوار جالب نیست.

جلیقه رسمیت را افزایش می دهد

جلیقه، اکسسوری مناسبی برای کسانی است که به دنبال اندکی تمایز هستند و معمولا علاقه ای به بستن کراوات ندارند. جلیقه رسمیت بیشتری به ظاهر شما میدهد، شما را مرتبتر و باوقارتر نشان داده و در روزهای سرد سال گرمتان نگه میدارد.

کراوات را زیر یقه پیراهن بپوشانید

کراوات غیر از قسمت آویزان آن هرگز نباید از زیر یقه پیراهن بیرون بزند؛ مگر اینکه پیراهن خیلی کوچک و یا کراوات خیلی پهن باشد. در این صورت یکی را باید تغییر داد.

کمی از سر آستین پیراهن بیرون باشد

سرآستین پیراهن می بایست فقط حدود یک سانتی متر از آستین کت بیرون زده باشد. اگر بیشتر از این مقدار باشد، آستین زیبایی و تناسب خود را از دست خواهد داد و اگر کمتر باشد پیراهن کوچک به نظر میرسد. دکمه های آستین پیراهن باید روی دست باشند، نه آویزان و شل و نه عقبتر که مچ دست معلوم شود.

سرآستین فرانسوی دقت بیشتری می طلبد

سرآستین های فرانسوی بسیار زیبا هستند، مگر اینکه گشاد و بزرگش را انتخاب کنید. این سر آستین ها باید کاملا ظریف و اندازه باشند. اگر پیچ میخورد و از مچ دست بالا و پایین می رود، سایز کوچکتری را انتخاب کنید.

دکمه بالایی کت را ببندید

در کت دو دکمه فقط دکمه بالایی و در کت سه دکمه فقط دو دکمه بالایی باید بسته باشند. بستن همه ی دکمه ها ناشیانه است و به خاطر داشته باشید، هیچ وقت دکمه پایین کت را نبندید.

قبل از نشستن تمامی دکمه های کت را باز کنید

بسته ماندن دکمه های کت هنگام نشستن نه تنها صورت خوشی ندارد، بلکه به فرم کت هم آسیب می زند. به علاوه نشستن با دکمه بسته احتمالا باعث خواهد شد دکمه کت کنده شود.

خرید کت و شلوار و 8 نکته حرفه ای

بایدها و نبایدهای خرید کت و شلوار

خرید کت و شلوار مناسب با سلیقه و مهمتر از آن اندام شخص، اصولی دارد که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

خرید کت و شلوار خواه به صورت آنلاین و خواه به شکل حضوری در فروشگاه، امری فراتر از انتخاب رنگ و طرح و پارچه است. در این مقاله توجه شما را به 8 نکته جالب خرید کت و شلوار جلب می کنیم.

طرحی ظریف انتخاب کنید

انتخاب کت و شلوار راه راه تنها چاره فرار از خرید کت و شلوار ساده نیست. خرید کت و شلوار چهارخانه و شطرنجی هم مناسب است و می تواند استایل فرد را متمایز کند.

شانه های کت را بررسی کنید

امروزه به ندرت کت و شلواری همراه با اپل سرشانه تولید میشود. اما اگر کت و شلوار اپل دارد، اندازه آن می بایست تا روی سرشانه باشد. اگر خیلی بزرگ و آویزان باشد، کت از مد افتاده به نظر میرسد.

کت دو چاک انتخاب کنید

کت های دو چاک امروزی تر، با بیشتر اندام ها سازگارتر و نسبت به کت تک چاک جذابتر و خوش فرم تر هستند.

کراواتی با عرض مناسب انتخاب کنید

عرض کراوات و یقه کت باید تقریبا هم اندازه باشد تا شیک تر به نظر برسید. اگر یکی خیلی باریک یا خیلی پهن باشد، عدم توازنشان به راحتی به چشم خواهد آمد.

به قد دقت کنید

نوک کراوات نیز همانند جلوی جلیقه می بایست بالای کمربند قرار بگیرد. هنگامی که دستها را کنار جیب شلوار قرار می دهید، لبه پایین کت باید به موازات بند شصت دست باشد و پشت کت می بایست باسن را بپوشاند. پاچه شلوار یا باید روی کفش قرار بگیرد و یا فاصله کمی با آن داشته باشد. شلوار خیلی بلند، شلخته به نظر می رسد و خیلی کوتاه نیز شما را لاغر نشان می دهد. جوراب ها باید تا بالاتر از مچ پا را بپوشاند و پوست پا مشخص نباشد.

شلوار پیله دار نپوشید

شلوارهای پیله دار شما را چاقتر و قد کوتاهتر نشان میدهند. پیشنهاد می دهیم همیشه شلوارهای صاف و بدون چین خوردگی خریداری کنید.

رنگ کفش خود را بشناسید

معمولا کفش مشکی همراه کت و شلوار مشکی و کفش قهوه ای همراه کت و شلوار قهوه ای پوشیده می شود؛ این دو را باهم ترکیب نکنید. البته این موضوع در مورد همه صدق نمی کند. گاهی اوقات افراد بلند قامت رنگ کفش متضاد و افراد کوتاه قامت رنگ کفش هماهنگ انتخاب میکنند.

حتی جوراب هم مهم است

جورابی را انتخاب کنید که رنگ متناسب با کت و شلوار داشته باشد و آنقدری بلند باشد که هنگام راه رفتن و یا نشستن پوست پای شما مشخص نباشد.