دانستنی های مد و پوشاک

تازه ترین ترندها و نکات کلیدی مد و پوشاک آقایان را در این قسمت بیابید.

رنگ سال 2021 معرفی شد.

رنگ های سال 2021

با هدف پیام خوشبختی تحت حمایت قدرت موسسه رنگ پَنتون نه یکی، بلکه دو رنگ سال را به عنوان رنگ سال 2021 اعلام کرد.

رنگ ­های سال 2021 خاکستری (Ultimate Gray) و زرد شاد (Illuminating) هستند. این خبر به تازگی توسط موسسه Pantone Color واقع در نیوجرسی ایالات متحده اعلام شد. این دومین بار طی 22 سال اخیر است که همزمان دو رنگ سال انتخاب می شود. نخستین بار در سال 2016، رنگهای ملایم گل رز و آبی به عنوان رنگ سال انتخاب شدند. در بیانیه پَنتون در مورد انتخاب رنگ سال 2021 آمده است: “این ترکیب آرمانی است و سبب میشود حس کنیم همه چیز بزودی روشنتر و بهتر میشود.” رنگ خاکستری، “رنگ شن های ساحل”، “احساس خونسردی، ثبات و مقاومت” را نشان می­دهد.

جزییات رنگهای امسال

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 دو رنگ مستقل هستند که نحوه تجمیع عناصر مختلف برای حمایت از یکدیگر را برجسته تر می کنند. ترکیب این دو رنگ کاربردی و منسجم، اما در عین حال گرم و مثبت­گرا و نشانه قدرت است. این ترکیب داستانی از رنگ­هاست که احساسات عمیق و متفکرانه را با فضایی گرم و دوستانه در برمیگیرد. پیامی از خوشبختی که با قدرت پشتیبانی می شود. ترکیبی از PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating به کام دل و آرزویی است که ما را امیدوارتر می کند. ما باید احساس کنیم که همه چیز درخشانتر می شود. چرا که حس امید برای روح انسان ضروریست.

درحالیکه مردم به دنبال راههایی برای نیرومند ساختن خود با انرژی، شفافیت و امید جهت غلبه بر عدم اطمینان مستمر هستند، طیف های رنگی نشاط آور و شاداب، تمایلات درونی فرد برای حصول نشاط را ارضا میکنند. PANTONE 13-0647 Illuminating رنگ زرد درخشان و شاد همراه با نشاط است. طیف رنگ زرد گرم و غنی از انرژی خورشید است.

 PANTONE 17-5104 Ultimate Grey نمادی از عناصر جامد و باثبات است. این عناصر جاودانه هستند و پایه و اساس محکمی را ایجاد میکنند. رنگ شنهای ساحلی و عناصر طبیعی که ظاهر رنگ و رورفته آنها توانایی مقاومت در برابر زمان را نشان می­دهد. رنگ خاکستری احساس خونسردی، استواری و مقاومت را تقویت می کند.

ترکیب PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 با تقویت جسارت روح، نیاز ذاتی فرد برای دیده، شناخته و شنیده شدن را تقویت میکند. ترکیبی از رنگ هایی که با بینش، نوآوری و بصیرت، و احترام به خرد، تجربه و هوش بازسازی می شوند. این دو رنگ به ما الهام بخشیده و ما را به سوی روشهای تفکر و مفاهیم جدید سوق می دهند.

رنگ پوست و مو تعیین کننده رنگ لباس

لباس چه رنگی بپوشم که بهم بیاد؟

انتخاب رنگ پوشاک انتخابی ورای سلیقه فردیست. دو عامل رنگ پوست و مو، تعیین کننده رنگ مناسب لباس هستند.

رنگ پوست و پیراهن مردانه درک کنتراست و رنگ

اولین ویژگی قابل توجه پیراهن مردانه رنگ آن است. انتخاب رنگ پیراهن مناسب با رنگ پوست، سبب میشود آقایان کت و شلوارپوش یا بیشتر به چشم بیایند و یا همرنگ سایرین باشند. هیچ یک از این دو حالت اتفاق بدی نیست. نکته اصلی، هدف از پوشیدن آن لباس و آگاهی از چگونگی انتخاب لباسهاییست که با هم ست میشوند.

تنها راه این کار تسلط بر این واقعیت است که چه رنگهایی مکمل ظاهر شخص شما هستند.

نقش رنگ پوست، رنگ مو و رنگ چشم

رنگ پوست، مو و چشم از شاخصه های اصلیست که باید آقایان هنگام انتخاب رنگ لباس در نظر داشته باشند. متأسفانه، اغلب آقایان بر اساس آنچه در گذشته می پوشیدند، رنگهای در دسترس و مدهای متغیر، تصمیم میگیرند. نتیجه این کار همان چیزی است که امروزه در بیشتر رویداد­های اجتماعی مشاهده میکنید. دریایی از پیراهن های سفید و آبی.

رنگ چشم مهمترین عامل تعیین رنگ لباس است. در مواردی که رنگ چشم به شدت با رنگ پوست و موی شخص تضاد دارد، میتوان آن را ملاک تعیین رنگهایی کرد که مکمل شخص نیستند. ارتباط بین سه رنگ پوست، مو و چشم است که تعیین میکند فرد در کدام گروه کنتراست قرار میگیرد:

  • کنتراست بالا
  • کنتراست پایین
  • کنتراست میانه

کنتراست بالا (تضاد زیاد)

آقایانی که رنگ موی آنها در تضاد کامل با رنگ پوست آنهاست. بطور مثال موهایی سیاه با پوست سفید. برای اینکه این گروه از آقایان خوب به نظر برسند، باید از این تفاوت رنگ ظاهری، در تعیین کنتراست رنگ لباس بهره ببرند. کت و شلوار سرمه ای با پیراهن سفید یا کت و شلوار نوک مدادی با پیراهن لباس آبی یخی، دو ترکیب مناسب برای آقایان با کنتراست ظاهری بالاست. کراوات های ساده و تیره رنگ نیز تکمیل کننده تیپ این گروه است.

کنتراست پایین (تضاد کم)

همانطور که از نامش پیداست، این گروه آقایانی هستند که ظاهری روشن دارند. پوست و موی روشن رایج ترین مثال است، اما آقایان موقرمز، بی مو و کم مو نیز در این گروه قرار میگیرند. نقاط قوت این آقایان دقیقا برعکس گروه آقایان با کنتراست بالاست. مردان با کنتراست کم باید به دنبال ظاهری تکفام یا تکرنگ باشند، زیرا لباسی متضاد با کنتراست آنها، به راحتی بر تن و چهره آنها غلبه می کند. به یاد داشته باشید هدف از ست لباس شما، تقویت تصویر شماست. به طور کلی، پیراهن آبی تیره و یا رنگهای قهوه ای و بژ همراه با کت و شلوارهای تیره مناسب این گروه هستند.

هنگام پوشیدن کت و شلوار طوسی، آقایان با کنتراست کم باید پیراهنهای روشنتر به تن کنند. اگر کت و شلوارتان به اندازه کافی روشن است، پیراهن سفید نیز گزینه مناسبی میباشد. در انتخاب کراوات نیز دقت کنید. اگر کراوات بیش از حد توی چشم باشد، توجه را از سمت صورت به سمت سینه و شکم جلب میکند.

کنتراست متوسط (تضاد میانه)

اگر در یکی از دو حالتی که نام بردیم قرار نمی­گیرید، به احتمال زیاد در این گروه قرار دارید. آقایانی با پوست قهوه ای و موهای تیره، درکنار آقایانی با پوست روشن و موی جوگندمی و یا سفید اعضای مشترک این گروه هستند. با چنین طیفی از رنگ پوست و مو، ارائه راهنمایی های خاص در این گروه دشوار است.

آقایانی با موهای تیره و پوست قهوه ای تمایل زیادی به کنتراست بالا دارند. با توجه به میزان تطبیق پذیری آقایان با پوست تیره، این ویژگی می تواند مزیتی جزئی نسبت به سایر کنتراست ها تلقی شود. به عنوان مثال، مردی با مو و پوست تیره می تواند با پوشیدن یک ترکیب کنتراست بالا که شامل کت و شلوار تیره با پیراهن سفید است، به راحتی کنار بیاید. از طرفی، این ترکیب با انتخاب رنگ­هایی با تضاد کمتر مانند یک کت دودکمه رنگ شتری با همان پیراهن سفید عالی به نظر میرسد. آقايانی با پوست روشن و موهای قهوه ای روشن نیز از مزايای مشابه ای برخوردارند. کنتراست بالا انتخابی مناسب برای این قشر است.

درنهایت، آقایانی با پوست روشن و موهای جوگندمی نیز از حق انتخاب برخوردار هستند. چراکه شباهتهای بیشتری به گروه با کنتراست کم دارند و بهتر است از قوانینی که برای آن گروه گفته شد، پیروی کنند. با این حال، این گروه می­توانند ظاهری متفاوت داشته باشند. به خصوص اگر رنگ چشم یا ویژگی دیگری در فرد ترکیب رنگ انتخابی را کامل کند. موی جوگندمی با رنگ پوست مناسب، میتواند سرمایه ای بزرگ برای آقایان باشد. آقایان با کنتراست متوسط ​​میتوانند از بهترین تیپ ها در هر دو گروه کنتراست بالا و پایین لذت ببرند، اما باید از افراط در یک جهت اجتناب کنند.

در پایان، آنچه میپوشید مستقیما به رنگ پوست، مو و چشم شما بستگی دارد. با این اوصاف، هرگز از مجموعه ویژگی ها و ترکیبهای منحصر به فرد خود دور نشوید. چرا که حتما یک ظاهر و ترکیب رنگ خاص وجود دارد که کاملا متناسب رنگ پوست شماست. تنها مشخصه ای که شما نیاز دارید، قدرت تشخیص برای آزمون یک ظاهر تازه است. تا زمانی که مجموعه کنتراستی که برای شما مناسب باشد را پیدا کنید، آنها را امتحان کنید.

تا زدن پوشت به 9 روش متفاوت

تا زدن پوشت در 9 مدل

اگر تمایل دارید بین تمامی مردان کت و شلواری یک سر و گردن خوشتیپتر به نظر برسید، حتما روشهای تا زدن پوشت را یاد بگیرید.

توجه داشته باشید که اجرای این مدلها روی پوشت (دستمال جیب کت) مربعی بهترین نتیجه را خواهد داشت. برای پوشت های مستطیلی­ به جای اینکه از وسط تا زده شوند، میتوان یک لبه بیشتر تا زد تا پارچه در جیب جا بیفتد. پس از تا زدن پوشت، بخش نمایان آن همیشه باید عرض جیب کت را کاملا پر کند. بطور حتم نباید پوشت به داخل جیب کت برگردد یا از لبه جیب کت به بیرون آویزان باشد.

تا زدن پوشت به روش دیپلمات

۱. با پوشت کاملاً باز و صاف شروع کنید.

۲. آن را به اندازه عرض جیب کت تا بزنید. در بیشتر موارد، یک تا از وسط کفایت می­کند.

۳. آن را از پایین تا بزنید و یک مستطیل تقریبا یک سانتی متری به همان اندازه عرض جیب خود درست کنید.

۴. پوشت را در جیب کت خود فرو کرده و آن را به سمت پایین ببرید. در صورت لزوم پوشت را جابجا کنید تا یک نوار صاف در بالای جیب ایجاد شود.

تا زدن پوشت به این شیوه مدرن، مرتب و ظریف به نظر میرسد. در شکل نهایی، پوشت به شکل یک خط افقی پارچه ای به موازات قسمت بالای جیب کت نمایان می شود. از این مدل زمانی استفاده کنید که می خواهید حداکثر رسمیت و ظرافت را داشته باشید.

پوشت تک گوش

۱. با پوشت کاملاً باز و صاف شروع کنید.

۲. آن را به صورت مورب از وسط تا کنید تا به شکل مثلث درآید.

۳. در قاعده مثلث، جایی که تا خورده­است، گوشه ی دو برابر شده پوشت را از یک طرف به سمت داخل تا کنید.

۴. گوشه دیگر را تا کنید. هر کدام از قسمت­های تا شده را به یک اندازه و به اندازه عرض جیب کت خود تا بزنید. پوشت باید مانند پاکت باشد: از سه طرف مستطیل شکل است و یک قسمت مثلثی­ شکل در بالای آن قرار دارد.

۵. پوشت تاشده را در جیب کت خود قرار داده و قسمت پاکتی شکل را کاملا در داخل جیب قرار دهید. تنها قسمت قابل مشاهده پوشت باید لبه مثلثی شکلی باشد که به سمت بالا است.

تا زدن پوشت به این صورت بسیار ساده و مناسب محل کار است. همچنین تا زدن آن آنچنان راحت است که میتوانید با کت اسپرت نیز بپوشید.

پوشت دو گوش

۱. با پوشت کاملاً باز و صاف شروع کنید.

۲. آن را به صورت مورب تا کنید. قسمت تا شده را کمی از مرکز خارج کنید، طوری که یک گوشه درست در سمت چپ گوشه دیگر قرار گیرد.

۳. در قاعده مثلث، جایی که تا خورده­است، یکی از گوشه های دو برابر شده پوشت را به سمت داخل تا کنید.

۴. گوشه دیگر را نیز تا کنید. هر قسمت را به یک اندازه تا کنید و پوشت را تقریبا به اندازه عرض جیب خود درآورید.

۵. انتهای پوشت قسمتی که صاف است را داخل جیب کت خود فرو کرده و پایین ببرید تا لبه های عمودی آن کاملا درون جیب قرار گیرند. تنها قسمتی که باید مشاهده شود، دو لبه مثلثی است. فاصله بین دو لبه را به دلخواه، می­توانید کم یا زیاد کنید.

این مدل تا زدن پوشت که آسان و سریع آماده میشود، بین تاجران و صاحبان کسب­ و کار بسیار رایج است.

پوشت سه گوش

۱. با پوشت کاملاً باز و صاف شروع کنید.

۲. آن را به صورت مورب خیلی کم از مرکز خارج کنید، به طوری که یک گوشه درست در سمت چپ گوشه دیگر قرار گیرد.

۳. گوشه پایین سمت چپ پوشت را به صورت مورب و از یک زاویه به بالا تا بزنید. بنابراین هر سه لبه باید به یک اندازه و به یک فاصله نسبت به یکدیگر قرار داشته باشند.

۴. گوشه پایین سمت راست را به سمت داخل تا کنید تا پوشت تقریبا به اندازه عرض جیب شما درآید.

۵. پایین قسمت تاشده را داخل جیب کت خود بگذارید، بطوریکه فقط سه لبه پوشت قابل مشاهده باشد.

کمی زمان میبرد تا بتوانید بیشتر از یک یا دو لبه از پوشت را به طور مرتب در یک ردیف قرار بدهید. اگر می­خواهید متمایز باشید، این مدل تا زدن پوشت میتواند بهترین انتخاب باشد. این پوشت در صورتیکه مرتب تا زده شود، میتواند مناسب محل کار نیز باشد.

پوشت چهار گوش

۱. با پوشت کاملاً باز و صاف شروع کنید.

۲. آن را به صورت مورب خیلی کم از مرکز خارج کنید، به طوری که یک گوشه درست در سمت چپ گوشه دیگر قرار گیرد.

۳. گوشه سمت چپ پایین را به صورت مورب تا بزنید، به طوریکه لبه آن از سمت راست بیرون بزند.

۴. گوشه پایین سمت راست را نیز مانند شماره ۳ تا کنید، بطوریکه لبه آن از سمت چپ بیرون بزند. پوشت را مرتب تنظیم کنید تا هر چهار لبه تقریبا به یک اندازه و با فاصله یکسان قرار بگیرند.

۵. اگر پوشت بزرگتر از جیب کت است، می­توانید لبه های بیرونی را به داخل تا کنید و زیر چهار لبه ایجاد شده قرار دهید.

۶. قسمت پایین پوشت را داخل جیب کت بگذارید، بطوریکه فقط چهار لبه آن قابل مشاهده باشد.

برای بهتر نمایان شدن چهارلبه پوشت، بهتر است از پارچه های نازک و محکم، مانند پارچه کتان استفاده کنید.

پوشت پُف دار

۱. پوشت را از وسط با انگشتان بردارید و بگذارید لبه ها و گوشه های آن آویزان شود.

۲. قسمت های آویزان پوشت را مرتب کنید تا به شکل تقریبا یکسانی در اطراف آویزان شود.

۳. درحالیکه وسط پوشت را نگه داشته­اید، لبه های آویزان آن را به آرامی بکشید و آن را به شکل استوانه شل در آورید.

۴. از پایین به آرامی استوانه ای به سمت بالا جمع کنید (یا تمام لبه های آویزان را به پشت برگردانید و تا بزنید) تا جایی که پوشت آنقدری کوتاه شود که به راحتی داخل جیب جا بگیرد.

۵. پوشت را داخل جیب بگذارید تا فقط قسمت بالایی آن قابل مشاهده باشد.

این مدل پوشت باید دارای خط و خطوط و چین و چروک باشد. اما بشرطی که چین و چروکها در جای خود باقی بمانند و از لبه جیب کت بیرون نزنند. وقتی می­خواهید در موقعیتی خیلی خونسرد به­ نظر برسید، از این مدل تا زدن پوشت استفاده کنید. اگرچه رسمی نیست، اما مطمئناً شیک است.

پوشت بالدار

۱. با پوشت کاملاً باز و صاف شروع کنید.

۲. دستمال جیبی را به صورت مورب تا کنید. لبه مثلث را به سمت پایین هدایت کنید.

۳. لبه های مثلث را از هر گوشه به سمت داخل و پایین تا کنید و متساوی الاضلاعی که از دو طرف متقارن است، ایجاد کنید. گوشه بالا را شل بکشید تا قسمت­های تا شده کاملاً با هم همپوشانی نداشته باشند.

۴. سه لبه مربع به جز لبه بالایی را به داخل مرکز پوشت تا کنید.

۵. پوشت تا خورده را به طور کامل در داخل جیب کت خود بگذارید، طوریکه فقط لبه بالایی آن نمایان باشد. به آرامی دو قسمت بالایی (قله ای شکل) آن را کمی از هم دور کنید. اشکالی ندارد اگر پوشت شکل گنبدی به خود بگیرد.

تا زدن پوشت به این شکل کاملا جمع و جور است و برای پوشت های کوچک، ایده آل می­باشد.

تا زدن پوشت به شکل صدف

۱. با پوشت کاملاً باز و صاف شروع کنید.

2. پوشت را به صورت مورب از وسط تا کنید.

3. پوشت را دوباره از وسط تا بزنید.

4. پوشت را بردارید، یکی از گوشه های دوتایی را به آرامی به سمت پایین حلقه کنید. آن را تا نکنید و چین نزنید – فقط با کمی زاویه آن را به سمت داخل تا کنید.

5. این کار را برای گوشه دیگر پوشت تکرار کنید. آن را به سمت داخل و پایین حلقه کنید، سپس آن را روی سمتی که در ابتدا حلقه کردید، قرار دهید.

6. قسمت مثلثی شکل آن را داخل جیب فرو ببرید، تا جایی که فقط قسمت بالایی منحنی شکل آن مشخص شود. آنها باید به شکلی مرتب روی هم قرار بگیرند، و یک شکل گرد و دالبُری را با تمام نقاط و لبه های مستقیم پنهان شکل دهند.

این مدل تا زدن پوشت بیشتر در عروسی­ها و جشن­ها کاربرد دارد. با پارچه های براق و رنگارنگ خوب به نظر می رسد و چین خاصی هم ندارد.

تا زدن پوشت به شکل گُل

۱. پوشت را از وسط با انگشتان بردارید و بگذارید لبه ها و گوشه های آن آویزان شود.

۲. قسمت های آویزان پوشت را مرتب کنید تا به طور نسبتا یکسان در اطراف آویزان شود.

۳. درحالیکه وسط پوشت را نگه داشته­اید، لبه های آویزان آن را به آرامی بکشید و آن را به شکل استوانه شل در آورید.

۴. استوانه را برعکس کرده و لبه های آویزان را با نوک انگشتان به بیرون باز کنید. بطوریکه نسبتا متقارن به نظر برسد. قسمت استوانه ای پوشت را به سمت بالا تا کرده و تقریبا تا نیمه قسمت لوله ای شکل بیاورید.

۵. پوشت را داخل جیب کت خود بگذارید به طوریکه فقط لبه های پهن آن قابل مشاهده باشد. در صورت نیاز، چین آن را با انگشتان تنظیم کنید. در این سبک تقارن کامل نیاز نیست.

این روش تا زدن پوشت ساده ترین راه برای ایجاد شکل پف دار و حاشیه دار متناسب با لبه جیب کت است. پوشت بسته به جنس یا رنگارنگ بودن آن، احتمالاً شکل یک گل یا ترقه منفجر شده به نظر برسد.

کت و شلوار دامادی در زیباترین روز

کت و شلوار دامادی، مکمل لباس عروس

مراسم عروسی به هر شکلی برگزار شود، شما بعنوان داماد شایسته بهترین و زیباترین ظاهر ممکن هستید.

مردم دوست دارند در مورد عروسی با اصطلاحات فوق العاده زیبایی صحبت کنند. عروسی شما “شادترین” روز، “مهمترین” روز و یا “قشنگترین” روز زندگیتان است. با وجود تمامی این تفاسیر، عروسی شما باید یکی ازخوش لباس­ترین روزهای عمرتان باشد. اغلب اوقات، ظاهر شما می بایست با لباس ساقدوش ها یا تم کلی عروسی هماهنگ باشد. از آنجایی که شما در نیمی از تصاویر مراسم حضور دارید، دقت در انتخاب کت و شلوار دامادی به اندازه لباس عروس خانم اهمیت دارد.

داماد، خوشتیپ ­ترین مرد مراسم عروسی

جشن عروسی شما لحظه خاصی است و ظاهر شما نیز باید خاص باشد. کت و شلوار دامادی شما نمونه بارز سلیقه شما در انتخاب است. اسموکینگ پوشان تمایل دارند نسبت به سایر میهمانان متمایز باشند، درحالیکه کت شلوارپوشان علاقه مندند کت و شلوار روی تنشان بنشیند. در ادامه مطلب منظور از کت و شلوار دامادی کلاسیک پوشاک مناسب پدربزرگها نیست، بلکه استایلی است که با گذر زمان قدیمی نمیشود. برخی اشخاص بعد از گذشت سالها و تغییر مد، بعلت نوع کت و شلوار دامادیشان، علاقه ای به تماشای عکسهای عروسی ندارند. چرا که انتخاب این لباس بر اساس مد بوده است. بنابراین استایل و کت و شلواری را انتخاب کنید که زمان و دهه و قرن نمی­شناسد و هرگز از مد نمی­افتد.

کت و شلوار دامادی کلاسیک

یک کت و شلوار ساده دو تکه اغلب ساده ترین و چشمگیرترین گزینه برای داماد است. گزینه های شیک تر مانند اسموکینگ اغلب اجاره میشوند، مگر اینکه داماد و میهمانان عروسی از پیش یک دست خریده باشند. به علاوه، اسموکینگ پوشان با اصول پوشیدن کت و شلوار و استایل شخصی آشنا هستند. اصولی که ممکن است بسیاری از آقایان از آن سررشته نداشته باشند. همچنین اگر یک دست کت­ و­ شلوار ساده نوک مدادی یا سرمه ای دارید، به خرید کت و شلوار جدید برای عروسی خود نیاز ندارید. کت و شلوارهای رسمی تیره رنگی که در کمد لباس دارید، در صورتیکه نسبتا نو باشند، مناسب روز عروسی هستند.

کت و شلوار تیره رنگی که با پیراهن سفید یا دیگر رنگهای روشن و یک کراوات ساده ست میکنید، با اغلب لباس عروسها متناسب است. به همین ترتیب، اگر خرید کت و شلوار جدیدی نیاز باشد، این گزینه ها بهتر از سایرین هستند. اگر کت و شلوار تازه خریداری شده باکیفیت باشد، پس از مراسم عروسی میتوانید آنرا در محل کار یا سایر موقعیتهای نیمه رسمی به تن کنید.

کت و شلوار دوتکه تیره

بهترین رنگ برای کت و شلوار دامادی، کت و شلوار تیره رنگ مانند نوک مدادی یا سرمه ای است. اگرچه در تابستان و موقعیتهای خاص کت و شلوار طوسی روشن، کرم و آبی کاربرد دارند. درنهایت از انتخاب کت و شلواری طرح داری که به شکل منفی جلب توجه میکنند و با لباس عروس خانم در تناقض هستند، خودداری کنید. کت و شلوار راه راه استایل رسمی و کاری دارد که مناسب میهمانی و عروسی نیستند. ظریف ترین استایل دامادی را با یک دست کت و شلوار دامادی تیره یا نسبتا تیره خلق کنید.

کت و شلوار دامادی مشکی

کت و شلوار دامادی مشکی گاها به مثابه آلترناتیوی راحت برای اسموکینگ به شمار میرود. گرچه این نقطه نظر اشتباه است. رنگ مشکی رنگی رسمی محسوب میشود، اما بدلیل تشابه رنگ با اسموکینگ ممکن است برای مراسم عروسی مناسب نباشد. کت و شلوار مشکی سبب میشود چهره آقایان بسیار رسمی و جدی به نظر برسد و کنتراستی ایجاد میکند که در عکسها بیشتر به چشم می آید. همچنین احتمال اینکه ساقدوش ها و میهمانان کت و شلوار یکدست مشکی داشته باشند نسبت به کت و شلوار طوسی و آبی بسیار کمتر است. بنابراین با انتخاب کت و شلوار دامادی مشکی ست شدن داماد با ساقدوشها دشوار میشود.

کت و شلوار دامادی سفید

به طور معمول کت و شلوار دامادی نباید همرنگ لباس عروس باشد. بنابراین از انتخاب کت و شلوار دامادی سفید که معمولا رنگ لباس عروس است اجتناب کنید. اگر عروس خانم شما لباس سفید به تن دارد، ما کت و شلوار رنگی را به شما توصیه می کنیم. چرا که آنرا راحتتر میتوان ست کرد و بسیار کاربردی تر است. کت و شلوار سفید دامادی را نمیتوان در موقعیتی غیر از مراسم عروسی به تن کرد.

استایل کت و شلوار دامادی

کت و شلوار دامادی لازم نیست حتما به سادگی یک دست کت و شلوار دوتکه باشد. کت و شلوار دامادی دوتکه عاری از مبالغه، ساده و با وقار هستند. اما اگر احساس می کنید به کمی تمایز بیشتر نیاز دارید، یک دست کت و شلوار بلیزر به تن کنید. اما این کت و شلوار بسیار رسمی است و فقط باید با کراوات و پیراهن رسمی پوشیده شود. باز گذاشتن تمامی دکمه ها به هیچ وجه مناسب کت بلیزر نیست. همچنین ممکن است هنگام نشست و برخاست راحت نباشید.

یک گزینه کاملا رسمی و در عین حال کاربردی دیگر، یک دست کت و شلوار و جلیقه است. جلیقه همرنگ کت، ساختار کت و شلوار دو تکه را مانند کت بلیزر میکند. با این تفاوت که در صورت لزوم میتوان جلیقه را از تن درآورد. عکاسان مراسم عروسی معمولا علاقه دارند از داماد درحالتی غیررسمی نیز عکس بگیرند. بنابراین اگر کت و شلوار دامادی را با جلیقه به تن کنید، آمادگی چنین فریم هایی را نیز دارید.

پیراهن دامادی

تفاوت شما در روز عروسی با توجه به جزئیات رقم میخورد. پیراهن سفید و تمیز انتخابی مناسب و رسمی برای ست کت و شلوار دامادی است. پیراهن طرح دار برای ساقدوش ها و میهمانان مناسب است، اما داماد پیراهن رسمی ساده نیاز دارد. طیف رنگهای روشن از قبیل آبی، سفید و کرم در صورت عدم تناقض با لباس عروس، قابل قبول است. به یاد داشته باشید، یقه پیراهن شما در هر تصویری نمایان است، بنابراین پیراهنی با یقه مناسب انتخاب کنید. به خصوص اگر تصمیم دارید کراوات نبندید. در آخر اینکه اهمیت زیرپیراهن را دست کم نگیرید. چرا که در مراسم عروسی مطمئنا عرق خواهید کرد و زیرپیراهن از خیس شدن پیراهن جلوگیری میکند.

کراوات داماد

رنگ و طرح کراوات، مانند یقه پیراهن داماد، سهم قابل توجهی در عکسها و فیلم مراسم عروسی خواهد داشت. مراسم عروسی، زمان بستن کراوات عجیب غریب یا کراوات رنگ روشن نیست. کراواتی با طرح مناسب و رنگ ملایم انتخاب کنید. کراواتی با طیف رنگی آبی، سبز، طلایی یا کرم انتخاب کنید که طرح ساده ای روی آن باشد. این کراوات به شکل ناملموسی ظاهر شما را زیبا و باوقار میکند. بهتر است از بستن کراوات قرمز خودداری کنید، چرا که بیشتر برای جلسات کاری کاربرد دارند.

کفشهای داماد

به دنبال کفش های کلاسیک بندی آکسفورد باشید که مکمل پارچه کت و شلوار شما باشد. اگر قصد دارید کت و شلوار دامادی روشن یا کت و شلوار بدون کراوات به تن کنید، در فصول سرد نیم بوت نیز قابل قبول است. در هر صورت بهتر است کفشهای شما براق باشند و با رنگ کمربند مطابقت داشته باشند. اگر رنگ هر دو نزدیک باشد نیز کفایت میکند و نیازی به تطبیق دقیق آنها نیست.

ست کت و شلوار با ساقدوش ها

اینکه تا چه اندازه تمایل دارید کت و شلوار دامادیتان با ساقدوش­ها ست باشد، به خودتان بستگی دارد. اما به ضرس قاطع هیچ اصل مشخصی برای ست کردن کت و شلوار داماد با ساقدوش­ها وجود ندارد. در حقیقت، سعی کنید که فقط تا حدی با ساقدوش ها ست شوید، نه اینکه دقیقا همانند یکدیگر لباس بپوشید. جشن عروسی با آقایانی که کت و شلوارهایی مرتب با رنگ مشابه دارند، چشم نوازتر از مراسمی با لباس­های کاملا هماهنگ است. به این دلیل که این تشابه ظاهری طبیعی به نظر می رسد و ساختگی نیست.

کت و شلوار و کراوات مشکی

زمان معمول استفاده از کراوات مشکی پس از غروب است و نباید آن را طی روز و قبل از ساعت پنج عصر بست. کت و شلوار و کراوات مشکی استایل کلاسیکی است، که هرگز با گذر زمان از مد نمی­افتد. اگرچه اغلب این استایل هزینه بیشتری نسبت به کت و شلوار معمولی به همراه دارد، اما اصول پوشیدن آن به مراتب آسانتر است. زیرا ست کردن آن بسیار ساده و در عین حال مرتب است. توصیه میکنیم در صورت انتخاب کراوات مشکی حتما اسموکینگ مشکی به تن کنید. خرید کت و شلوار دوخته شده از پارچه ای با درصد پلی استر بالا، به ناراحتی و تعرق بیش از اندازه شما در طول روز عروسی منجر خواهد شد. برای خرید اسموکینگ یا سفارشی دوزی آن حداقل چند ماه زمان نیاز دارید. ساقدوش ها نیز می بایست دوهفته قبل از مراسم کت و شلوارشان را آماده و پرو کرده باشند.

کت و شلوار متمایز

مردانی که عروسی مجلل می خواهند، می توانند کت و شلواری متمایز را انتخاب کنند. کت و شلوار تک دکمه و یقه شاخی، جلیقه ای با رنگ متضاد، پاپیون مناسب و شلوار راه راه یا چهارخانه استایلی متمایز برای داماد است. این سبک به منظور به نمایش گذاشتن میزان رسمیت در مراسم طبقه اشرافی بوجود آمده است. درحال­ حاضر این نوع استایل کت و شلوار کاملا رسمی و بسیار نادر است که گاها در انگلستان و ایالات متحده دیده میشود.

این نوع استایل به پوشاکی احتیاج دارد که تعداد بسیار کمی از آقایان آنها را دارند. حتی گاهی خیاطان سفارشی دوز برای جمع آوری صحیح همه وسایل مورد نیاز به چالش کشیده می شوند. خرید این نوع کت و شلوار باید از برندی صورت بگیرد که همه اصول دوخت آن را بخوبی رعایت میکند. اگرچه انتخاب چنین کت و شلواری خاص است، اما یکی از حساس ترین گزینه ها در میان کت و شلوارهای دامادی است.

تطابق با لباس عروس خانم

طبیعتا لباس عروس از نظر تجمل و جزییات نسبت به کت و شلوار داماد برتری خواهد داشت. از مقایسه هایی که قرار است در روز عروسی با آن مواجه شوید، نترسید. قبل از خرید و یا سفارش کت و شلوار، طرح لباس عروس خانم را تعیین کنید و بر اساس آن خرید کنید. اگر خرید یا دوخت کت و شلوار داماد قبل از لباس عروس انجام شده است، لباس عروس را بر اساس آن سفارش دهید.

نکته آخر: سخت نگیرید!

جشن عروسی نمایش بی پایان جزئیات است. بهتر است انتخاب کت و شلوار دامادی برای شما مسئله ای ساده باشد. گزینه های پیش روی خود را به همراه بودجه خرید در نظر بگیرید و ماهها قبل از تاریخ تعیین شده تصمیم خود را نهایی کنید.

هفته مد رقابتی جذاب بین برندهای برتر

مهمترین هفته های مد جهان

اگر در زمان مناسب در یکی از این شهرها حضور داشتید، از فرصت استفاده کنید و به مد فصل آینده نگاهی بیاندازید.

از تمامی نمایشگاههایی که شهرهای بزرگ روی کره خاکی برگزار میکنند، یکی از آنها هر فصل علاقمندان بیشتری را به خود جذب میکند. نمایشگاه موردنظر، هفته مد است که دو مرتبه در سال برگزار میشود و کالای برندهای پوشاک را به نمایش میگذارد.

هفته مد در شهرهای بزرگ دنیا، نمایشگاهی بیش از یک فشن شو برند خاص در محدوده مکانی مشخص است. این رویداد مفهوم فشن شو را تحت تاثیر قرار میدهد و معرف جدیدترین ترندها در صنعت پوشاک میباشد. آنها توجه بسیاری از مطبوعات، خریداران، خبرنگاران و وبلاگها را به خود جلب میکنند. هم اکنون تصاویری از جذابترین کلکسیونهای پوشاک فصل در گستره ی وسیعی از اینترنت پخش میشود. هفته های مد بطور معمول دوبار در سال برگزار میشوند. از ماه ژانویه تا مارس، کلکسیون های پاییزی و زمستانی سال آینده ارائه می شوند. درحالیکه در ماههای ژوئن و جولای، یا حتی سپتامبر و اکتبر، ترندهای بهار و تابستان سال آتی به نمایش گذاشته خواهد شد.

در این مطلب برخی از برترین هفته های مد جهان معرفی میشوند. ابتدا با معرفی “Big 4” که شامل نیویورک، لندن، میلان و پاریس میشود آغاز میکنیم.

هفته مد نیویورک

به عنوان نخستین هفته مد در سال 1943 توسط النور لمبرت بنیاد نهاده شد. این رویداد اولین برای نخستین بار مفهوم فشن شو را با برگزاری در روزهای خاص پیوند داد. هدف از این شو که اوایل هفته مطبوعات نامیده میشد، جلب توجه طراحان جدید مد بود که در طول جنگ جهانی دوم نمیتوانستند به پاریس سفر کنند. همچنین این رویداد توانست مد آمریکایی را در سطح بین المللی به نمایش بگذارد. چرا که تا آن زمان مد آمریکایی تا حدودی تحت الشعاع صنعت مد فرانسه قرار داشت. هفته مطبوعات موفقیتی چشمگیر بود و مجلات مد مانند “Vogue” که تا آن زمان با عکسهایی از البسه فرانسوی چاپ میشد، بتدریج به مد آمریکایی روی آوردند.

کالوین کلاین، برندن مکسول و مایکل کورس از جمله طراحانی هستند که حضور دائمی در فشن شوهای نیویورک دارند. این رویداد که در ماههای فوریه و سپتامبر برگزار میگردد 7 تا 9 روز به طول میانجامد. درآمد حاصل از این هفته مد در نیویورک رقمی بالغ بر 880 میلیون دلار تخمین زده شده است.

هفته مد پاریس

شناخته شده ترین در جهان است که طراحانی مانند بالنسیاگا، دیور، نینا ریچی، شنل، ژیوانشی، لویی ویتون و سلین در آن شرکت میکنند. کلکسیون لباسهای آماده زنانه و لباسهای سفارشی مردانه بخش عمده و ستاره درخشان این شو هستند. در هر نمایشگاه حدود 800 خریدار حرفه ای، 2000 خبرنگار و 400 عکاس شرکت میکنند.

نمایشگاه مد پاریس نخستین بار در سال 1973 برگزار شد. دولت فرانسه قصد داشت از طریق میزبانی یک نمایشگاه در پاریس بودجه نوسازی کاخ ورسای را تأمین کند. هزینه نوسازی این کاخ رقمی حدود 60 میلیون دلار تخمین زده شده بود. بدین ترتیب به این نتیجه رسیدند که برپایی هفته مد بیشترین بازدهی را خواهد داشت. در اولین سال، طراحانی مانند هوبرت دژیوانشی، ایو سن لوران و اسکار دلارنتا حضور داشتند که همچنان نیز فعالیت دارند. این نمایشگاه مد بدلیل حضور طراحان معروف فرانسوی و آمریکایی و رقابت بین آنها به نبرد ورسای شهرت یافته است. اگرچه برگزاری فشن شو در پاریس خیلی پیشتر، از قرن هفده میلادی رایج بود.

هفته مد میلان

اولین بار در 1958 برگزار شد و بسرعت به نیویورک پیوست و به یکی از بهترینها در جهان تبدیل شد. سالواتوره فراگامو، آرمانی، روبرتو کاوالی، گوچی، ورساچی، دولچه و گابانا و پرادا برخی از برندهای ایتالیایی هستند که هر سال در این جشنواره میبینیم.

در هفته مد میلان چند روزی توجه طراحان، صاحبان سبک، سلبریتی ها و مدلها به کلکسیونهای لوکس ایتالیایی معطوف میشود. چهل فشن شوی این هفته مد در زیباترین و مجلل ترین کاخها و موزه های شهر میلان برگزار میگردند. حین برگزاری نمایشگاه، تنها برای هتلها و سایر کسب وکارها در میلان رقمی بالغ بر 15 میلیون یورو درآمد حاصل میشود. در سال 2020 بدلیل جلوگیری از گسترش ویروس کووید-19 این هفته مد از طریق فضای مجازی نمایش داده شد.

هفته مد لندن

نخستین بار در سال 1983 برگزار شد و سالانه دو مرتبه در ماههای فوریه و سپتامبر توسط شورای مد انگلیس در لندن برگزار میشود. در نمایشگاه مد لندن بیش از 80 طراح لباس شرکت میکنند و حدود 100 میلیون پوند سفارش خرید داده میشود. این رویداد که امسال تحت عنوان “House of iKons” از طریق رسانه های دیجیتال پخش شد، روزانه 1000 بازدیدکننده داشت.

هفته مد لندن اولین هفته مدی بود که در سال 2012 این رویداد را زنده از طریق اینترنت پخش کرد. تد بیکر، تام فورد، باربری و ویوین وست وود اغلب در فشن شوهای لندن دیده میشوند. همچنین پس از افزایش کمپینهای مخالف تولید پوشاک خزدار (تولید شده از پوست حیواناتی مانند روباه) در سال 2018 هفته مد لندن اولین شوی پوشاک بدون خز را برگزار کرد.

نمایشگاه مد برلین

سالانه دو بار در ماههای ژانویه و جولای برگزار میشود و معرف طراحان آلمانی و بین المللی است. هفته مد برلین به تازگی و از سال 2007 شکل گرفته است. با این حال خیلی زود مورد توجه طراحان جوانی قرار گرفت که در پی ارائه استعداد و توانمندی خود هستند. اسپانسر این هفته مد نیز شرکت مرسدس بنز است.

محل برگزاری این فستیوال در مقابل دروازه براندنبورگ واقع شده است و فشن شوهای غیرمعمول بسیاری را شامل میشود. به عنوان مثال می­توان از میشائیل میچالسکی برای نمایش “StyleNite” نام برد، که از مدلهای با معلولیت جسمانی و اشخاص بالای 60 سال برای نمایش کلکسیون خود استفاده میکند. مدل معروف آلمانی تونی گارن و برندهای آلمانی مارک کین و هوگو باس از شرکت کنندگان دائمی این نمایشگاه هستند.

نمایشگاه مد مادرید

نخستین بار با حضور تنها شش طراح در سال 1985 در یک چادر ساده در “Plaza de Colón” برگزار شد. این نمایشگاه که به عنوان هفته مد سیبل نیز شناخته میشود، اخیرا به هفته مد مرسدس بنز مادرید تغییر یافته است. این تغییر نام سبب شد مخاطبان بین المللی بیشتری جذب آن شوند. این رویداد هر سال دو مرتبه توسط انجمن نمایشگاههای تجاری مادرید، IFEMA برگزار میشود. طی 50 سال گذشته، این فستیوال توانسته مدلها، شخصیتهای مشهور دنیای مد و حتی سیاستمداران بسیاری را گرد هم آورد.

از جمله طراحانی که بطور متناوب در این نمایشگاه حضور دارند، میتوان به آگاتا روئیز دلاپرادا، آمایا آرزواگا، خوانخو الیوا و هانیبال لاگونا اشاره کرد. مهمترین شرکتهای اسپانسر این نمایشگاه سه شرکت مرسدس بنز، لورئال و ایندیتکس هستند. در دوره آخر 42 کلکسیون معرفی شدند و حدود 50000 بازدیدکننده به همراه 1300 نفر خبرنگار شرکت کردند. هفته مد بعدی مادرید در دو هتل یونیکو مادرید و هتل پرینسیپال مادرید برگزار خواهد شد.

نمایشگاه مد توکیو

علیرغم اینکه هفته مد راکوتن توکیو مدت زیادی نیست که برگزار میشود، محبوبیت آن در حال رشد است و به مهمترین قطب مد آسیا و رویدادی جهانی در “یگانگی مد” تبدیل شده است. برندهای ژاپنی مانند هایک، یوتارو سایتو تولیدکننده کیمونوی مدرن و شوپ تولیدکننده البسه خیابانی کلکسیونهای خود را در این نمایشگاه معرفی میکنند. همچنین از زمان شیوع کرونا که این رویداد بصورت آنلاین پخش میشود، کانیهیکو موریناگا کلکسیون خود را در مجاورت کوه فوجی به نمایش گذاشت.

نمایشگاه مد توکیو به شکلی اعجاب انگیز، برخی از عجیب ترین و جذابترین ترندها را به نمایش میگذارد. یکی از مشهورترین و جدیدترین طراحان شو یوشیکازو یاماگاتا است که کلکسیونی از البسه رنگی و نوین را طراحی و عرضه میکند.

کت و شلوار دراپ 8 و ترفندها

کت و شلوار دراپ 8 و ترفندها

حتی با اضافه وزن حاصل از استخوان بندی درشت، کم کاری تیروئید و یا رژیم غذایی نامناسب هم کت و شلوار بپوشید.

اگر همین الان هم در مسیر کاهش وزن هستید، باید یاد بگیرید با اندام حال حاضر خود چطور کت و شلوار دراپ 8 بپوشید که جذابتر به نظر برسید. قصد نداریم بگوییم باید حتما اضافه وزن خود رو کاهش دهید تا ظاهر خوبی داشته باشید.

در دنیای مد افرادی با استخوان بندی درشت نباید کت و شلوار دراپ 8 هر برندی را به تن کنند. یا اینکه از مجلات و بلاگهای برندهایی مانند هوگوباس که معمولا برای اشخاصی با اندام متوسط طراحی شده اند، الگوبرداری کنند. ظاهر خوب و البسه مناسب اعتماد به نفس ایجاد میکند. قصد داریم با نکات ریز اما کابردی به شما کمک کنیم، با اضافه وزن به ظاهر مطلوب برسید.

کت و شلوار دراپ 8 و ترفندهای بصری

نکته کلیدی و کاربردی جهت باریکتر به نظر رسیدن، بکارگیری حقه ها و ترفندهای بصری است. نخست، سطح ظاهری مرکز اضافه وزن یعنی شکم را کوچکتر کنید. به این معنی که همیشه پیراهن را در شلوار بگذارید و با کمربند شلوار را محکم کنید تا شکم از فاق جدا شود. حتی اگر شکم بیش از حد به سمت پایین آویزان باشد. از طریق پوشیدن پیراهن یقه هفت یا دکمه دار با کت و شلوار دراپ 8 یک خط عمودی ایجاد کنید. کانون دید و توجه اشخاص را به مرکز بدن و نه به سمت شکم جلب کنید.

از لباسهای رنگ تیره برای پوشاندن قسمتهای بزرگ بدن مانند شکم، باسن یا رانها استفاده کنید. در قسمتهایی از بدن که کوچکتر و باریکتر به نظر میرسند، از لباسهای رنگ روشن استفاده کنید. همه ما ویژگیهای نه چندان بدی در اندام خود داریم. بنابراین این ویژگیها را بپذیرید و بکوشید با انتخاب لباس مناسب و با آنها کنار بیایید.

رنگهای خنثی

اگر تمایل دارید ظاهر شما بزرگتر از حد به نظر نرسد، از رنگهای روشن همانند قرمز، بنفش، سبز، زرد و صورتی خودداری کنید. شلوارهای رنگی ظریف هستند، اما رنگ های خنثی مانند سرمه ای، قهوه ای شکلاتی، زیتونی، مشکی و خاکستری باعث میشوند شما بدرخشید. این رنگها که در طیف تیره هستند، فرم اندام شما را تکمیل میکنند. کت و شلوار دراپ 8، تیشرت و لباس­های بافت خود را از این طیف رنگ انتخاب کنید.

به طرحهای چهارخانه و راه ­راه پیراهنهای دکمه دار نگاه کنید. این طرحها عنصر حواس پرتی دارند و چشم را خسته میکنند. سعی کنید پیراهن چهارخانه را با کتهای رنگ تیره و راه­ راه را با کتهای با رنگ روشنتر ست کنید. در نتیجه میتوان تاکید کرد پارچه هایی با طرح و چاپ ساده مناسب شماست و نه لباسهایی با طرحهای گرافیکی شلوغ.

سفارشی دوزی کت و شلوار دراپ 8

هر مردی به یک خیاط نیاز دارد و با توجه به مد روز، آقایان با اضافه وزن هم از این قاعده مستثنی نیستند. از آنجایی که اندام شما بزرگتر از حد معمول است و نمیتوانید بطور عادی از هر فروشگاهی کت و شلوار دراپ 8 بخرید، از خدمات سفارشی دوزی استفاده کنید. جایی که میتوانید از رنگ دکمه گرفته تا عرض یقه کت رو خودتان انتخاب کنید. کت و شلوار سفارشی دراپ 8، احتمالا هزینه­ ای بیش از کت و شلوار آماده بوتیک و فروشگاه داشته باشد. اما خیالتان کاملا راحت است که این کت و شلوار اندازه شماست و در آن احساس راحتی میکنید.

انتخاب پارچه ای با کیفیت عالی و رنگ مناسب پوست، کت و شلوار دراپ 8 را به لباس موردعلاقه شما تبدیل میکند. برای قد شلوار، پاچه شلوار رو تا پاشنه پا یا کمی کوتاه تر انتخاب کنید. کت باید جوری برش خورده باشد که روی شانه بایستد و هنگام بستن دکمه، کت نباید کشیده شود. اگر کت خوب روی تن بنشیند، شکم بزرگ را محو میکند. از کت های بلیزر خودداری کنید و در عوض کت دو دکمه بپوشید که نقطه کانونی ایجاد میکند.

جنس پارچه کت و شلوار دراپ 8

پارچه های سبک و در عین حال محکم باید کمد لباس شما را تشکیل دهند. اگر لباس بیش از حد ضخیم باشد، شما را بزرگتر نشان میدهد. اگر لباستان خیلی نازک باشد، برجستگی های شما را بیشتر نشان خواهد داد. برای کت و شلوار دراپ 8 و کت تک سراغ پشم، ترمه و ابریشم بروید و از پلی استر دوری کنید. پارچه های سنگین و ارزان گرما را حفظ می کنند، اما باعث افزایش تعرق بدن میشوند.

پنبه برای پیراهن، تیشرت و شلوار کتان کلیدیست اما با اینحال مقدار کمی پلی­ استر نیز نیاز است. الیاف مصنوعی دوام و استحکام و همچنین شکل و چین و چروک کمتری را در لباس ایجاد میکنند. اغلب سراغ پارچه های نرم و الیاف طبیعی بروید و مطمئن شوید که به بدن شما نمیچسبد و شما را بیش از حد چاق نشان نمیدهد. در هوای گرم، یک پیراهن دکمه دار باز روی تی شرت یقه هفت و در هوای سرد، یک پالتوی بلند جذاب است.

نکته مهم در مورد شلوار با پارچه های سبک و نرم آن است که شما را خنک نگه می دارد، اما پس از نشست و برخاست چین و چروکهای متعددی در پارچه پدیدار میشود. همچنین این نوع پارچه فرم باسن را بیش از حد نمایان میکند.

پلیورها باید از جنس پشم یا ترمه باشند تا شما را باریک نشان دهند. زیرا پلیورهای نازک و بدون برجستگی برآمدگی جلوی شکم را کمی صاف نشان میدهند. برای ایجاد خط عمودی، البسه بافت یقه هفت را انتخاب کنید. بطور معمول بافت بخوبی اضافه وزن را نمایان میکند، اما ژاکتهای تنگ و کش­بافت کمی اندام را جمعتر میکنند. یقه اسکی، به علت محو کردن گردن، شما را حتی بزرگتر از اندازه واقعی نشان میدهد.

سادگی استایل

سادگی استایل برای شما بسیار حائز اهمیت است. به دنبال کت و شلوار دراپ 8 ساده و متناسب با بدنتان باشید. نکته اصلی کت و شلوار دراپ 8 و کت تک ساده این است که از شانه ها به سمت پایین “مربع” خوبی ایجاد می کند و به طور خودکار شکل می گیرد. سپس، بدن به طور طبیعی قاب گرفته شده و درون لباس قرار می گیرد. شلوارهای گشاد و لباس های ورزشی شما را شلخته نشان میدهند- مگر اینکه در حال تمرین ورزشی باشید.

شلوارهای نسبتا بلند انتخاب کنید و شلوار را روی شکم خود قرار دهید نه زیر شکم. چون این کار باعث میشود بالاتنه تان بلندتر به نظر برسد و در کل قدکوتاه و پهن نشان داده شوید. برای خرید یک کیف دستی، کیف پول ظریف یا کوله پشتی زیبا هزینه کنید. در اینصورت دیگر کیف پول زمخت و دسته کلید خود را در جیب شلوارتان نمیگذارید.

شلوارک نیز مطمئنا به شما نمی آید. بنابراین اگر هوا خیلی گرم شد، سعی کنید شلوارکی را انتخاب کنید که تا روی زانو باشد و از پوشیدن شلوارک با جیبهای بزرگ خودداری کنید.