تنوع سایزبندی

دانش مدیران جامینه با بهره‌برداری از نرم افزارهای مدرن، سیستم طراحی و الگوسازی دقیقی را در چرخه تولید پوشاک جامینه ایجاد کرده است که با حداقل نیروی انسانی، بهترین بازدهی را داشته باشد. این سیستم به نوعی اجرا می‌شود که بر اساس مجموعه داده‌های ثبت شده و فرمول‌های مشخص، با ارایه تنها یک الگو از یک سایز، سایر سایزها و دراپ را به صورت خودکار الگوسازی نموده و همچنین طراحی الگوی بخش‌های مختلف لباس از جمله آستر، لایی و … را به صورت خودکار اجرا می‌نماید. دستگاه‌های بخش الگوسازی از برند لکترا و اسیست می‌باشند. سیستم طراحی هوشمند جامینه این امکان را برای تمامی مشتریان فراهم می‌سازد تا الگوهای خاص آنها نیز طراحی و اجرا شود

 

دراپ

واژه دراپ(Drop) در مقیاس‌بندی برش کت و شلوار، حاصل اختلاف دور قفسه سینه و دور کمر است. دراپ بر پایه اینچ اندازه‌گیری می‌شود و معمولاً بین ۲ تا ۸ اینچ است. اندام عموم افراد بر اساس اختلاف دور سینه با دور کمر، 6 اینچ است که به آن دراپ استاندارد یا دراپ 6 می‌گویند. برش ورزشی یا دراپ ۸، ویژه اندام ورزشکاران است. این افراد شانه‌های پهن‌تر و کمر باریک‌تر دارند بنابراین این اختلاف بیشتر از دراپ استاندارد می‌باشد. اندام افراد تنومند با دراپ 4 هم‌طراز است زیرا این افراد دارای شکم بزرگتری به نسبت سایرین هستند در نتیجه دور کمر در این برش بیشتر از دراپ استاندارد می‌باشد. به همین دلیل اختلاف بین دور سینه و دور کمر کمتر از حالت استاندارد است. برش بسیار تنومند یا دراپ 2 مربوط به اندام افرادی است که شکم بزرگتری از حالت تنومند دارند و اختلاف کمتری با دور سینه دارد که حدود 2 اینچ است.

در حالی که استفاده از تمامی این قدها و دراپ‌ها تنوع بسیار زیادی را شامل می‌شود (یعنی حاصل‌ضرب 3 قد در 4 دراپ برابر است با 12 مدل اندامی در هر سایز) بسیاری از شرکت‌ها آن را ادغام کرده و به عنوان مثال برای دراپ 6، قد متوسط؛ برای دراپ 4، قد کوتاه و یا برای دراپ 8، قد بلند را انتخاب می‌کنند و بسته به اندام مشتریان خود این تنوع را کاهش داده و بر اساس نیاز بازار، بومی‌سازی می‌نمایند.

 

قد

S : قد کوتاه

M : قد متوسط

L : قد بلند

سایز

جامینه در سیستم طراحی خود بیش از 20 سایز پوشاک مردانه دارد که هر سایز شامل 100 دراپ و در مجموع 2000 اندام مختلف است. مدل‌های اندام به عنوان پارامترهای کلیدی در الگوسازی بخش برش به کار گرفته می‌شوند. این تنوع بی‌نظیر تمامی اندام‌ها را پوشش می‌دهد و پاسخگوی نیاز مشتریان با هر اندامی است. جامینه در حال حاضر بر اساس نیاز بازار ایران و باتوجه به اندام ایرانیان، پوشاک موردنیاز برای 240 اندام مختلف را تولید می‌نماید.