تنوع سایزبندی

دانش مدیران جامینه با بهره‌برداری از نرم افزارهای مدرن، سیستم طراحی و الگوسازی دقیقی را در چرخه تولید پوشاک آقایان ایجاد کرده است که با حداقل نیروی انسانی، بهترین بازدهی را داشته باشد. این سیستم به نوعی اجرا می‌شود که بر اساس مجموعه داده‌های ثبت شده و فرمول‌های مشخص، با ارایه تنها یک الگو از یک سایز، سایر سایزها و دراپ کت و شلوار را به صورت خودکار الگوسازی نموده و همچنین طراحی الگوی بخش‌های مختلف کت و شلوار از جمله آستر، لایی و … را به صورت خودکار اجرا می‌نماید. سیستم طراحی هوشمند جامینه این امکان را برای تمامی مشتریان فراهم می‌سازد تا جهت سفارشی دوزی کت و شلوار، الگوهای خاص آنها طراحی و اجرا شود.

 

دراپ

واژه دراپ(Drop) در مقیاس‌بندی برش کت و شلوار، حاصل اختلاف دور قفسه سینه و دور کمر است. دراپ کت و شلوار بر پایه اینچ اندازه‌گیری می‌شود و معمولاً بین ۲ تا ۸ اینچ است. اندام عموم افراد بر اساس اختلاف دور سینه با دور کمر، 6 اینچ است که به آن دراپ استاندارد یا دراپ 6 می‌گویند. برش ورزشی یا کت و شلوار دراپ ۸، ویژه اندام ورزشکاران است. این افراد نسبت به سایرین قدی بلندتر، شانه‌های پهن‌تر و کمر باریک‌تر دارند. بنابراین این اختلاف کت و شلوار دراپ 8 بیشتر از دراپ استاندارد می‌باشد. اندام برخی اشخاص در گروه کت و شلوار دراپ 4 قرار میگیرد، زیرا این افراد دارای شکم بزرگتری به نسبت سایرین هستند. در نتیجه دور کمر در این برش بیشتر از دراپ استاندارد می‌باشد. به همین دلیل اختلاف بین دور سینه و دور کمر کمتر از حالت استاندارد است. برش دراپ 2 مربوط به اندام افرادی است که شکم بزرگتری از حالت عادی دارند و اختلاف کمتری با دور سینه دارد که حدود 2 اینچ است.

در حالی که استفاده از تمامی این قدها و دراپ‌های کت و شلوار تنوع بسیار زیادی را شامل می‌شود (یعنی حاصل‌ضرب 3 قد در 4 دراپ برابر است با 12 مدل اندامی در هر سایز) بسیاری از شرکت‌ها آن را ادغام کرده و به عنوان مثال برای دراپ 6، قد متوسط؛ برای دراپ 4، قد کوتاه و یا برای دراپ 8، قد بلند را انتخاب می‌کنند و بسته به اندام مشتریان خود این تنوع را کاهش داده و بر اساس نیاز بازار، بومی‌سازی می‌نمایند. در بخش سفارشی دوزی کت و شلوار جامینه میتوانید با هرنوع اندامی، کت و شلوار مردانه مناسبی را سفارش دهید.

 

قد

S : قد کوتاه

M : قد متوسط

L : قد بلند

سایز

جامینه در سیستم طراحی و تولید پوشاک آقایان بیش از 20 سایز دارد که هر سایز شامل 100 دراپ کت و شلوار و در مجموع 2000 اندام مختلف است. مدل‌های اندام به عنوان پارامترهای کلیدی در الگوسازی بخش برش به کار گرفته می‌شوند. این تنوع بی‌نظیر تمامی اندام‌ها را پوشش می‌دهد و پاسخگوی نیاز مشتریان با هر اندامی است. جامینه در حال حاضر بر اساس نیاز بازار ایران و باتوجه به اندام آقایان ایرانی، پوشاک موردنیاز برای 240 اندام مختلف را تولید می‌نماید.