استایل

خرید کت و شلوار و چند نکته ظریف

خرید کت و شلوار و اصول آن

خرید کت و شلوار به معیارهایی بیش از سلیقه و اندام خریدار نیاز دارد که اغلب نادیده گرفته میشوند.

خرید کت و شلوار خواه به صورت آنلاین و خواه به شکل حضوری در فروشگاه، امری فراتر از انتخاب رنگ و طرح و پارچه است. برای آگاهی از اصول مهم خرید کت و شلوار با هم به نکات زیر نگاهی می اندازیم:

نوع کت و شلوار

اگر به تازگی قرار است کت و شلوار بپوشید، با خرید کت و شلوار سرمه ای ساده شروع کنید. بتدریج که کلکسیونی از کت و شلوار مردانه را در کمد لباس خود ایجاد میکنید، رنگ مشکی و طوسی هم اضافه کنید. کمی بعدتر خرید کت و شلوار آبی و قهوه ای هم میتواند گزینه مناسبی باشد. برای تکمیل این کلکسیون زیبا میتوانید کت و شلوارهای روشن و طرح دار را نیز اضافه کنید. خرید کت و شلوار راه راه، اولین چیزیست که از کت و شلوار طرح دار به ذهن اغلب آقایان خطور میکند. اما خرید کت و شلوار چهارخانه و شطرنجی هم مناسب است و میتواند استایل فرد را متمایز کند. خرید کت و شلوار صرف هزینه برای پوشاکیست که دوام بالایی دارد. بنابراین دنبال کت و شلوار مردانه بنفش یا قرمز نباشید که چندان مناسب موقعیتهای متفاوت نیستند.

اگر مقصود از خرید کت و شلوار پوشیدن رزومره آن در محیط اداری میباشد، بهتر است پارچه آن سنگین و بادوام باشد. این نوع پارچه ها کمتر چروک میشوند و در فاصله های زمانی طولانی تری به اتو نیاز پیدا میکنند. از لحاظ قیمتی نیز این نوع پارچه ها که درصد پلی استر بالایی دارند، ارزانتر میباشند. اما اگر قصد دارید کت و شلواری را برای مهمانی انتخاب کنید، پارچه های سبک را انتخاب کنید. این پارچه ها که درصد بالایی پشم یا لینن دارند، خنک میباشند. در فصول سرد سال خرید کت و شلوار سنگین و تیره و برای فصول گرم سال خرید کت و شلوار سبک و روشن مناسب است.

کت

امروزه به ندرت کت و شلواری همراه با اپل سرشانه تولید میشود. اما اگر کت و شلوار اپل دارد، اندازه آن می بایست تا روی سرشانه باشد. اگر خیلی بزرگ و آویزان باشد، کت از مد افتاده به نظر میرسد. چرا که شانه کت می بایست به خوبی روی سرشانه فرد بنشیند.

کتهای دو چاک امروزی تر، با بیشتر اندام ها سازگارتر و نسبت به کت تک چاک جذابتر و خوش فرم تر هستند. برای موقعیتهای رسمی کت دودکمه و برای میهمانی کتهای تک دکمه مناسب هستند. کتهای بلیزر نیز نسبت به کتهای دودکمه رسمی تر و مناسب افراد لاغراندام و بلندقامت میباشند. کت و شلوار مشکی نیز اغلب مناسب مراسم ختم و عروسی هستند. اما رنگهای دیگر مانند طیف طوسی، سرمه ای و قهوه ای برای اغلب موقعیتها مناسب هستند.

عرض کراوات و یقه کت باید تقریبا هم اندازه باشد تا شیک تر به نظر برسید. اگر یکی خیلی باریک یا خیلی پهن باشد، عدم توازنشان به راحتی به چشم خواهد آمد. یقه کت باریک نسبت به یقه پهن استایل مدرنتری را به ظاهر فرد میدهد.

سایز کت و شلوار

نوک کراوات نیز همانند جلوی جلیقه می بایست بالای کمربند قرار بگیرد. هنگامی که دستها را کنار جیب شلوار قرار می دهید، لبه پایین کت باید به موازات بند شصت دست باشد و پشت کت می بایست باسن را بپوشاند. هنگامیکه دکمه های کت را میبندید نباید یقه کت از شکل طبیعی خود خارج شود. درغیراینصورت کت برای شما کوچک است و باید سایز دیگری را امتحان کنید.

پاچه شلوار یا باید روی کفش قرار بگیرد و یا فاصله کمی با آن داشته باشد. شلوار خیلی بلند، شلخته به نظر می رسد و خیلی کوتاه نیز شما را لاغر نشان می دهد. جوراب ها باید تا بالاتر از مچ پا را بپوشاند و پوست پا مشخص نباشد. شلوارهای پیله دار شما را چاقتر و قد کوتاهتر نشان میدهند. پیشنهاد می دهیم همیشه شلوارهای صاف و بدون چین خوردگی خریداری کنید.

کفش و جوراب

معمولا کفش مشکی همراه کت و شلوار مشکی و کفش قهوه ای همراه کت و شلوار قهوه ای پوشیده می شود؛ این دو را باهم ترکیب نکنید. البته این موضوع در مورد همه صدق نمی کند. گاهی اوقات افراد بلند قامت رنگ کفش متضاد و افراد کوتاه قامت رنگ کفش هماهنگ انتخاب میکنند.

جورابی را انتخاب کنید که رنگ متناسب با کت و شلوار داشته باشد. جوراب باید آنقدر بلند باشد که هنگام راه رفتن و یا نشستن پوست پای شما مشخص نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *