استایل

نحوه پوشیدن کت و شلوار: بایدها و نبایدها

نحوه پوشیدن کت و شلوار

توجه به نحوه پوشیدن کت و شلوار به طور حتم جذابیت فرد را درمحیط کار، میهمانی و مراسم افزایش می دهد.

شاید تصور کنید بعد از خرید یک دست کت و شلوار شیک، کار تمام شده و فقط کافیست کراوات و بند کفش ها را گره بزنید تا کاملا  جذاب به نظر برسید. اما اگر از نحوه پوشیدن کت و شلوار آگاهی نداشته باشید، خود کت و شلوار لزوما نمی تواند آنچنان به جذابیت شما بیفزاید.

در استفاده از اکسسوری افراط نکنید

دکمه های سرآستین بزرگ، سنجاق کراوات، گیره کراوات، پوشت پر زرق و برق، کراوات پر طرح و نقش همه در صورتی زیبا هستند که روش ست کردن آنها را بدانید. اگر در این مورد اطلاعات چندانی ندارید، ابتدا اصول اولیه را فرا بگیرید و سپس از اکسسوری استفاده کنید.

بهتر است کمربند داشته باشید

تنها دلیل موجه برای نبستن کمربند، استفاده از ساسبند است. در غیر اینصورت، کت و شلوار ناقص به نظر میرسد. همچنین رنگ و مدل کمربند باید با کفش ها و سایر اکسسوری های شما متناسب باشد. بنابراین هنگام خرید کمربند به معیارهای بیشتری توجه کنید. کمربند با سگک عجیب و غریب هم برای کت و شلوار جالب نیست.

جلیقه رسمیت را افزایش می دهد

جلیقه، اکسسوری مناسبی برای کسانی است که به دنبال اندکی تمایز هستند و معمولا علاقه ای به بستن کراوات ندارند. جلیقه رسمیت بیشتری به ظاهر شما میدهد، شما را مرتبتر و باوقارتر نشان داده و در روزهای سرد سال گرمتان نگه میدارد.

کراوات را زیر یقه پیراهن بپوشانید

کراوات غیر از قسمت آویزان آن هرگز نباید از زیر یقه پیراهن بیرون بزند؛ مگر اینکه پیراهن خیلی کوچک و یا کراوات خیلی پهن باشد. در این صورت یکی را باید تغییر داد.

کمی از سر آستین پیراهن بیرون باشد

سرآستین پیراهن می بایست فقط حدود یک سانتی متر از آستین کت بیرون زده باشد. اگر بیشتر از این مقدار باشد، آستین زیبایی و تناسب خود را از دست خواهد داد و اگر کمتر باشد پیراهن کوچک به نظر میرسد. دکمه های آستین پیراهن باید روی دست باشند، نه آویزان و شل و نه عقبتر که مچ دست معلوم شود.

سرآستین فرانسوی دقت بیشتری می طلبد

سرآستین های فرانسوی بسیار زیبا هستند، مگر اینکه گشاد و بزرگش را انتخاب کنید. این سر آستین ها باید کاملا ظریف و اندازه باشند. اگر پیچ میخورد و از مچ دست بالا و پایین می رود، سایز کوچکتری را انتخاب کنید.

دکمه بالایی کت را ببندید

در کت دو دکمه فقط دکمه بالایی و در کت سه دکمه فقط دو دکمه بالایی باید بسته باشند. بستن همه ی دکمه ها ناشیانه است و به خاطر داشته باشید، هیچ وقت دکمه پایین کت را نبندید.

قبل از نشستن تمامی دکمه های کت را باز کنید

بسته ماندن دکمه های کت هنگام نشستن نه تنها صورت خوشی ندارد، بلکه به فرم کت هم آسیب می زند. به علاوه نشستن با دکمه بسته احتمالا باعث خواهد شد دکمه کت کنده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *